Otomobil
Trend

2. El Otomobilde Rekor Zam!

El Otomobilde Rekor Zam! 2. el otomobil fiyatları pandemi sonrası artmaya devam ediyor. Pandemiyle birlikte yaşanan sıfır araçlardaki üretim krizi devam ediyor. Çip kriziyle karşı karşıya kalan otomobil sektöründe sıfır araçların üretimdeki kısıtlılığı sebebiyle 2. el otomobiller giderek daha fazla değerlendi.

2. el otomobil fiyatlarındaki son artış da yaşanan kur artışı sebebiyle gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde yaşanan kur artışı sebebiyle otomobil fiyatları da rekor bir şekilde zamlandı.

2. El Otomobilde Rekor Zam!
2. El Otomobilde Rekor Zam!

Türkiye’de 2. el otomobil fiyatları bilindiği gibi sürekli olarak artmaya devam ediyor. Son olarak ikinci el araba fiyatları, 24 saat içinde rekor seviyede zamlandı. 

ARABA FİYATLARI BİR YILDA %100 ARTIŞ GÖSTERDİ

Yapılan bir araştırmaya göre kur artışı sonrası bir gecede 2. el otomobil fiyatları yüzde 11 oranında zamlandı. Yapılan araştırmada son 11 ayda ise toplamda yüzde 55 oranında zam yapıldı. Bu artışın iki önemli sebebi var: Biri ÖTV, diğeri ise artan döviz kurları…

Kura bağlı bir şekilde artan fiyatlar aynı şekilde o araçların da vergi dilimini de yükseltiyor. Son 1 haftada sıfır KM otomobillerde ortalama yüzde 8 oranında bir artış gerçekleşti. Son bir haftada ikinci el araçlarda ise yüzde 16’lık bir fiyat artışı yaşandı. Verilere bakıldığın ise son 1 yılda ikinci el otomobilde yaşanan artışlar yüzde 100‘e yaklaşmış durumda.

İkinci el araç fiyatlarının nereye çıkacağı merak ediliyor. Araç sahipleri ellerindeki araçları daha da fazla değerlenir diye satmaktan vazgeçiyor. Ya da sürekli olarak fiyatları kademeli olarak ilanlarda artırıyor.

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu