Sosyal Medya
Trend

Adblock nedir? Ne işe yarar?

Adblock nedir? Ne işe yarar? Adblock, sitelerdeki animasyonları, reklamları ve yorucu öğeleri sonsuza dek veya geçici olarak engelleme hizmeti veren bir tarayıcı eklentisidir. Adblock kullanımı kullandığınız sitelerin hızını da arttırır. Böylece rahatsız eden reklamlardan veya öğelerden uzak durmanızı ve onlarla karşı karşıya gelmenizi engeller.

Disable AdBlock Step 20
Adblock nedir? Ne işe yarar? 4

Adblock kullanımı giderek çok daha fazla insan tarafından kullanılmaya devam ediliyor. Yaklaşık olarak 200 milyondan fazla internet kullanıcısı adblock kullanıyor. Reklam engelleme İOS 9’la birlikte daha fazla gündeme geldi. İOS işletim sistemini kullanan kullanıcılar adblock kullanarak telefonlarının performansını ve hızını arttırdılar.

Peki Chrome adblock nasıl kurulur?

Adblock nedir? Kullanmakta olduğunuz tarayıcı Chrome ise adblock eklentisini kolayca ekleyebilirsiniz.

57da5f7fac1fe3412418081c
Adblock nedir? Ne işe yarar? 5

Reklam Engelleyici Ne İçin Kullanılır?

Reklam veya içerik engelleme eklentileri nedeniyle internette gezinti yapma deneyimleri ciddi anlamda bir artışa neden olmuştur. Birçok internet sitesindeki analiz ölçümleri, eklentileri ve reklamları nedeniyle hızlı açılmaz. Reklam engelleme araçları ile bu sitelerin açılmasını bekleme zorunda kalmadığınız sayfalar daha hızlı yüklenecektir. Aynı zamanda kullanıcının dikkatini dağıtacak diğer faktörler de sayfadan uzaklaştırılır. Reklam engelleyicilerin en önemli bir diğer önemi de gizlilik sağlamasıdır.  Üçüncü parti yazılımlar internet kullanıcılarının davranışlarının takip edilmesini engeller.

Adblock nedir? Ne işe yarar?

Adblock nedir? Ne işe yarar?

Adblock nedir? Ne işe yarar?

Adblock nedir? Ne işe yarar? Adblock, reklam ve içerik engelleme eklentisidir. Adblock hız ve performans sağlar.

User Rating: 4.2 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu