Yazılım
Trend

Amazon S3 Nedir Nasıl Kullanılır?

Amazon S3 Nedir Nasıl Kullanılır? Amazon S3, internetin olduğu her yerde, tüm boyutlarda veri almak ve depolamak için kurulmuş olan bir depolama hizmetidir diyebiliriz. Bir nevi nesne depolama hizmeti olarak da görebiliriz. Amazon S3 bu hizmeti çok düşük maliyetle sunuyor. Sektörlerde liderlik, güvenilirlik, performans, erişilebilirlik ve en önemlisi ise güvenlik hizmetleri sunan bir depolama hizmetidir.

AMAZON S3 NE İŞE YARAR?

Amazon S3’ün ne işe yaradığından bahsedelim biraz da detaylı bir şekilde… Amazon S3, istediğini oranda bilgiyi ya da datayı, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden web aracılığıyla depolayıp alabileceğiniz basit bir web hizmeti arabirimi hizmeti verir. Bu web hizmetini kullanarak basit bir şekilde internet depolama alanı kullanan uygulamalar yapabilirsiniz. Amazon S3 yüksek miktarda ölçeklenebilir olduğu için ve sadece kullandığınız oradan ödediğinizden, uygulamalarınızı küçük ölçekli şeklinde başlatıp performans ya da güvenilirlikten ödün vermeden dilediğiniz gibi büyütme imkanı veriyor.

Amazon S3 Nasıl Kullanılır?

Peki Amazon S3 nasıl kullanılıyor ve kayıt nasıl yapılıyor? Amazon S3’e kaydolmak için bu bağlantıya tıklayın. Bu hizmeti kullanmak için öncelikle bir Amazon Web Services hesabınızı yaratmanız lazım; eğer hesabınız yoksa Amazon S3 kayıt işlemlerine başladığınızda bir hesap oluşturmanız talep edilecektir. Amazon S3’e kayıt yaptırdıktan sonra Amazon S3’ü kullanmaya başlamak için lütfen Kaynak Merkezi‘ndeki Amazon S3 belgelerine ve kod örneklerine göz atmanız gerekiyor.

Amazon S3’te Hangi Tür Verileri Depolayabilirim?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Amazon S3’te sınır olmadan her tür veriyi dilediğiniz biçimde depolama şansına sahipsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen Amazon Web Services Lisans Sözleşmesi’ne göz atın.

AMAZON, AMAZON S3’TEKİ VERİLERİMİZLE Ne YAPABİLİR?

Peki Amazon S3’e yüklediğimiz verilerimiz ne oluyor? Amazon, verilerimizi depolar ve faturalandırma amacıyla bu verilere ilişkin kullanımı izlemeye başlar. Amazon, yasal bir zorunluluk olmadığı taktirde, Amazon S3 teklifinin kapsamı dışındaki herhangi bir amaçla verilerinize erişmez.

Amazon S3 Nedir Nasıl Kullanılır?

Amazon S3 Nedir Nasıl Kullanılır?

Amazon S3 Nedir Nasıl Kullanılır?

Amazon S3 Nedir Nasıl Kullanılır?

User Rating: 5 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu