Bilim HaberleriTeknoloji
Trend

⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği

Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı. Apple’ın merakla beklenen etkinliği “Time Flies” başlıklı tanıtımı yapıldı. Yapılan tanıtımda yeni cihazlar tanıtıldı. İşte Apple’ın Time Flies etkinliğinde tanıtılan cihazların özellikleri…

Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı

Apple dün akşam Time Flies tanıtım etkinliğinde yeni cihazlarını tanıttı. Bu tanıtımda cihazların Türkiye fiyatı da belli oldu. Merakla beklenen etkinlikte hangi cihazlar tanıtıldı? İşte o ürünler…

apple watch 6
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 15

APPLE WATCH 6’NIN MÜTHİŞ ÖZELLİKLERİ BELLİ OLDU

Time Flies etkinliğinde tanıtılan ilk ürün Apple Watch 6 Serisi oldu. Peki nedir Apple Watch 6’nın özelliği? Apple Watch 6, kandaki oksijen değerini de ölçebilecek olan bir saat. Apple, böylece Apple Watch serisinde bir ilki gerçekleştirmiş oluyor. Apple Watch Series 6’da Apple’ın geliştirdiği S6 işlemcisi de mevcut.

apple watch 6
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 16

Cihaz içindeki bu işlemci iPhone 11 serisinde olan Apple A13 Bionic’i temel almaktadır. S6 işlemcinin enerji verimliliği yüksek tasarımı nedeniyle her zaman açık ekran daha iyi şekilde çalışacak.

apple watch 6
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 17

Apple Watch Series 6 ile birlikte yeni saat kadranları ekleniyor.

YENİ BİR KORDON TİPİ: SOLO LOOP

Apple Watch 6 serisinin dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de kordonları oldu. Yeni bir kordon tipi tanıtıldı: Solo Loop. Tokasız gelen bu kordon çelitli renk ve malzeme tercihleriyle gelecek.

apple watch 6
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 18

APPLE WATCH 6 TÜRKİYE FİYATI BELLİ OLDU

iPhone Red sürümlerinde olduğu gibi Apple Watch Series 6 ile birlikte Product (RED) seçeneği de geliyor. Yani kırmızı renkli saatler çıkacak. Apple Watch Series 6 (GPS), 3.799 TL başlangıç fiyatıyla satışa çıkıyor.

apple watch 6
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 19

FAMİLY SETUP NEDİR?

Apple Watch 6 ile birlikte yeni bir özellik daha geliyor. Family Setup isimli yeni bir özellik geliyor. Ne işe yarıyor peki bu? Çocuğunuzun iPhone’u yoksa, fakat Apple Watch’u varsa, saatini kendi iPhone’unuzla kontrol edebileceksiniz. Çocuğunuzun takibini de saat üzerinden yapabilmek mümkün.

apple watch 6
Apple Watch SE

Family Setup özelliğini her Apple Watch 6’da kullanmak mümkün olmayacak. Bu özellik için LTE özellikli Apple Watch gerekiyor. Ülkemizde LTE özellikli Apple Watch satışı henüz yok.

apple watch 6
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 20

TANITILAN DİĞER CİHAR: APPLE WATCH SE

Time Flies etkinliğinde bir akıllı saat daha tanıtıldı. Tanıtılan yeni akıllı saat ise Apple Watch SE oldu. Apple Watch 6 Serisi’ndeki birçok sensör bu üründe de var. Aynı zamanda düşme algılama gibi özellikler de mevcut. Ürün, Apple Watch 6’ya göre daha düşük fiyatlı olacak. Ürünün GPS’li modelinin başlangıç fiyatı 2.699 TL oldu.

APPLE FİTNESS+

Apple’ın bir diğer sürprizi de Apple Fitness+ oldu. Bu özellik ile iPhone, iPad veya Apple TV’den egzersiz seçebilecek, bunları yaparken Apple Watch’un topladığı verileri büyük ekranda görebileceksiniz.

Apple fitness+
Apple fitness+

Bisiklet ve yoga gibi birçok egzersiz modunu getiren Fitness+, evde spor yapmak isteyenler için kullanışlı olabilecek bir seçenek sunuyor. Apple şirketi, spor eğitmenleriyle sürekli yeni eğitim içerikleri de eklemeyi planlıyor.

Apple fitness+
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 21

Apple’ın Fitness+ özelliği 2020’nin sonuna doğru kullanıcılara sunulacak. Çıkış tarihi ve fiyatlar ise resimde göründüğü gibi…

8. NESİL İPAD TANITILDI

Yeni nesil Apple Watch’ların ardından şirket, yeni tableti olan 8. nesil iPad’i de tanıttı. Klasik iPad tasarımı yenileniyor, Apple’ın A12 işlemcisiyle geliyor.

8. nesil İpad
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 22

Apple tarafından açıklamada, yeni nesil iPad’de bulunan A12 işlemci dünyanın en çok satış yapan Windows’lu bilgisayarlarına göre 2 kat, Android tabletlerine göre 3 kat, Chromebook’tan da 6 kat daha hızlı olacak.

iOS 14 ile birlikte sunulacak olan iPadOS 14, Apple Pencil özelliklerini geliştiriyor. Bu sayede yeni nesil iPad ile not alabiliyor, çizim yapabiliyor, el yazısını düz metne dönüştürebiliyorsunuz.

YENİ İPAD FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Yeni nesil iPad’in Wi-Fi modeli 3.199 TL başlangıç fiyatıyla ve Wi-Fi + Cellular modeli 4.399 TL başlangıç fiyatıyla 18 Eylül Cuma gününden itibaren gümüş, uzay grisi ve altın rengi ve 32 GB ve 128 GB konfigürasyon seçenekleriyle satışa sunulacak.

YENİ ÜRÜN: İPAD AİR

Apple’ın tanıttığı bir diğer yeni ürünü ise yeni iPad Air oldu (4. jenerasyon iPad Air). Touch ID özelliği bu kez cihazın tepesindeki aç/kapa tuşuna dahil ediliyor.

8. nesil İpad
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 23

Yeni nesil iPad Air, Apple’ın geliştirdiği en güçlü işlemci olan A14 Bionic’i kullanıyor. Apple A14 Bionic, 6 çekirdekli bir işlemci ve önceki nesillere göre yüzde 40 oranında daha yüksek performans sunuyor.

İpad air
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 24

Diğer yandan 4 çekirdekli GPU da önceki modele kıyasla yüzde 30 daha iyi grafik performansı sunuyor. Bu işlemci sayesinde yeni nesil iPad çok daha yüksek hız sunacak.

İpad air
⌚Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği 25

Ürünün fiyatı ise 599 dolar olarak belirlendi ve gelecek ay satışa sunulacak.

Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği

Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği

Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği

Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı: Time Flies Etkinliği! Apple Watch 6'nın özellikleri nelerdir? Apple watch fiyatı ne kadar?

User Rating: 5 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu