Mobil Uygulama
Trend

ASO Çalışması nedir?

ASO çalışması nedir? Ne işe yarar? ASO (App Store optimizasyonu), app yani uygulamalardaki arama araçlarındaki uygulamaların göründüğü veya öne çıktığı bir uygulama çalışmasıdır. Uygulama sahipleri, bir app marketine uygulamalarını yüklerler.

Uygulama marketlerine yüklenen programlarda bazı kurallar yapılması gerekenler var. Mesela, bir uygulamayı yazarken, insanların internet ortamında neler aradığını göz önüne koyarak yazılmalıdır.

ASO ÇALIŞMASINDA PÜF NOKTALAR NELERDİR?

Örneğin, bir video uygulaması app marketlere yüklenecek ise, dizi izle, film izle gibi en çok aranılan kelimelere önem verilerek yazılır. Yani yüksek hacimli kelimelere, en çok aranan kelimeler uygulamaların içine yazıldığı taktirde geri dönüş olacaktır. Yani uygulamanın ismi, aranan hacimli kelimelerden olduğu taktirde önlerde çıkacaktır.

İkinci ASO çalışması ise şöyle;

Örneğin videonun açıklama kısmına konu özeti veya uygulamanın amacının anlatan cümleler yazılır ve ilişkili kelimeler de etiket olarak girilir. Aynı zamanda her güncelleme yapıldığında aynı şekilde app marketler uygulamalarınızdaki etiketleri güncellemek ve gündeme göre yeni etiketler girilir. Bu da gündemdeki arama hacimlerine göre uygulamaya geri dönüş sağlanır kullanıcılar tarafından.

Başta App Store ve Google Play olmak üzere diğer uygulama mağazaları için optimizasyon yapılmaktadır.

Yapılan ASO çalışması ile uygulamalarınızı daha da öne çıkarak indirme oranın yükseltir.

ASO Çalışması nedir?

ASO Çalışması nedir?

ASO Çalışması nedir?

ASO Çalışması nedir? Ne işe yarar? Nasıl yapılır? Açılımı nedir? ASO (App Store optimizasyonu), app yani uygulamalardaki arama

User Rating: 4.23 ( 4 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu