Kripto Para Haberleri
Trend

Ayı Sezonu Nedir Anlamı Nedir?

Ayı Sezonu Nedir Anlamı Nedir? Son dönemlerde kripto para muhabbeti artık neredeyse herkesin hayatında yer almaya başladı. Kripto paraların borsalardaki yükselişi sebebiyle birçok yatırımcı aldı. İnişli ve çıkışlı grafikler bu alandaki şüpheleri ve riskleri de barındırmaya devam ediyor. Türkiye’de de kripto para yatırımcısı son zamanlarda çok yükselmiş durumda. Hatta dünyada üst sıralarda bile diyebiliriz.

Son dönemde yükselen Bitcoin ve altcoinler, bitcoin tekrar 40 binin altına düşmesinden sonra panik havası yarattı. Kimileri çok para kazandı, kimileri de çok para kaybetti. Kripto para sohbetlerinde duymuşsunuzdur hep: Ayı sezonu… Nedir bu ayı sezonu peki? Bu yazımızda biraz bundan bahsedeceğiz sizlere.

Ayı Sezonu Nedir Anlamı Nedir?

Kripto para dünyasında ayı ve boğa sezonu olarak biline iki kavram var. Kısaca ifade etmek gerekirse Boğa sezonu; coinlerin hızlı bir şekilde ivmeli olarak yukarı doğru çıkış yapması anlamına geliyor. Coinler bu süreçte değerlerini kat be kat yükseltir.

Ayı Sezonu ise, coinlerin ivmeli ve kademeli olarak düşüşe geçmesi anlamına geliyor. Yani uzun süreli bir fiyat düşüşü yaşanmaya başlar ayı sezonunda. Genel olarak yüzde 20’lere kadar varan bir değer kaybı yaşanır coinlerde.

Kriptoda ayı sezonu ne kadar sürer?

Kriptoda ayi sezonu ne kadar surer
Ayı Sezonu Nedir Anlamı Nedir? 3

En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ayı sezonunun ne kadar süreceği konusunda. Ayı sezonunun ne kadar süreceği konusunda genel bir görüş olmamakla birlikte, fiyatların uzun bir zaman daha düşmeye devam edeceği yönündedir. Ayı piyasası etkisi altında olan bir piyasada olan coinlere doğal olarak talep de azalıyor. Talep düşüşe geçtiğinden dolayı da yatırıcılar o coinleri veya ürünleri almak istemez ve bu durum fiyatlara da yansır. Böylece fiyatlar düşmeye devam eder.

Ayı sezonunun nedenleri de değişiklik gösterebilir.

Bitcoin ayı piyasası nedir?

Bitcoin ayı piyasası nedir? Ayı Sezonu ise, coinlerin ivmeli ve kademeli olarak düşüşe geçmesi anlamına geliyor. Yani uzun süreli bir fiyat düşüşü yaşanmaya başlar ayı sezonunda. Genel olarak yüzde 20’lere kadar varan bir değer kaybı yaşanmış olur coinlerde.

Ayı sezonu ne zaman başlar?

Ayı sezonları genel olarak S&P 500 gibi genel bir piyasa veya endeksteki düşüşlerle ilişkili oluyor; fakat bireysel menkul kıymetler, uzun bir süre boyunca %20 veya daha fazla düşüş yaşarlarsa, bir ayı sezonunda kabul edilebilirler. Bir ayı sezonu, zayıflayan ve yavaşlayan ekonomilerle birlikte başlar aslında. Zayıflayan ekonominin göstergeleri de genelde düşük istihdam, düşük üretim, düşük harcanabilir gelir gibi faktörlerle ortaya çıkarı. Bunların görüldüğü yerlerde piyasalarda ayı sezonunun gelmesi sürpriz olmaz.

Ayı Sezonu Nedir Anlamı Nedir?

Ayı Sezonu Nedir Anlamı Nedir?

Ayı Sezonu Nedir Anlamı Nedir?

Ayı Sezonu Nedir Anlamı Nedir?

User Rating: 5 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu