Otomobil
Trend

Benzinli ve Dizel Araçlar Yasaklanıyor Mu?

Benzinli ve Dizel Araçlar Yasaklanıyor Mu? Dünyanın birçok yerinde yaşandığı gibi hava kirliliği giderek artıyor ve korkunç boyutlara doğru yol açıyor.

Benzinli ve Dizel Araçlar İklim Sorunu Yaratıyor!

Fosil yakıtlarının kullanılması ise yeniden gündeme oturdu. Almanya’da ise Stuttgart şehrinde kente dizel ve benzinli araç girme yasağı getirildi. Birçok marka üreticisi buna karşı gelmesine rağmen ancak Alman mahkemesi kararı onayladı. Almanya bu iş için bir başlangıç yapmış oldu. Dünyada iklim krizi ciddi sorunlar yaşatmaya devam ederken gelecek yıllarda ise hastalık, virüsler ve en büyük sorun olan SU sorunu yaşama olasılığının çok yüksek olduğu öngörüldü.

20 yaşın üzerindeki dizel otomobillerle Paris kent merkezinde trafiğe çıkacak sürücülerden para cezası alınacağını da.
Paris Belediyesi, 2030 yılı itibariyle kentte yalnız elektrikli otomobillerin trafiğe çıkmasına izin verileceğini de ilan etmiş oldu şimdiden. Yani dizel ve benzinli araç dönemi kapanıyor Paris sokakları için.
İngiltere’nin üniversite kenti olarak bilinen Oxford’un ise dizelli araç yasağını 2020 yılı itibariyle uygulamaya koyacağı açıklandı.
İngiltere genelinde ise 2040 yılı itibariyle tüm dizel ve benzinli araçların trafiğe çıkmalarının yasaklanmasının planlandığı da. Cep telefonlarının birden herkesin cebine girmesini örnek göstererek, elektrikli otomobil alanında da beklenenden daha hızlı gelişmeler kaydedilip, dizel ve benzinli otomobil döneminin sona ereceğini düşünenlerin sayısı hiç de az değil.

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu