Sosyal MedyaMobil Uygulama
Trend

BİP nedir? Bip’in Özellikleri Nelerdir?

Whatsapp’ın yeni veri güncelleme politikası sonrası tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Alınan karar sonrası kullanıcıları Whatsapp uygulamasını silerek başta Signal olmak üzere BİP veya Telegram gibi alternatif mesajlaşma uygulamalarına geçmeye başladı.

BİP nedir? Bip’in Özellikleri Nelerdir?

Facebook’un daha fazla verilere ulaşmak amacıyla whatsapp üzerinden zorunlu olarak onaya sunulduğu yeni veri güncelleme politikası sonrası insanları tepkisini ortaya koydu ve uygulamayı silmeye başladı. Türkiye’de de yüzbinlerce insan bu politikaya tepki koydu ve uygulamayı silerek Turkcell’in imzasını taşıyan BİP uygulamasına geçmeye başladı. Peki nedir bu BİP? Özellikleri nelerdir? Gelin birlikte göz atalım.

BİP nedir? Bip'in Özellikleri Nelerdir?
BİP nedir? Bip’in Özellikleri Nelerdir?

BiP günde 1 milyon 124 bin kişiye erişti

Turkcell CEO’su Murat Erkan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, son 24 saatte BiP’in 1 milyon 124 bin kişi tarafından indirildiğini ifade etti. 

Paylaştığı mesajda, “Yerli uygulamamız BiP’e gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz” sözlerini kullanan Murat Erkan, “Operatör fark etmeksizin 192 ülkede Turkcell güvencesi ile kullanılan BiP’e tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

BİP nedir? Bip'in Özellikleri Nelerdir?
BİP nedir? Bip’in Özellikleri Nelerdir?

BiP Nedir?

Turkcell’in dijital servislerinden biri olan BiP, iOS ve Android platformlarında kullanılabilen ve tüm diğer operatörlerin aboneleri için de kullanılabilir olan anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

Huawei AppGallery dahil olmak üzere tüm büyük uygulama mağazalarından ulaşılabilen BiP uygulaması halihazırda milyonlarca Türk kullanıcı tarafından kullanılıyor. Kaybolan mesaj, caps yaratma, herkesle iletişim kurabilme, grup mesajlaşma ve konum paylaşma, oyunlar, para transferi gibi özelliklere sahip olan yerli mesajlaşma servisinde Türkiye motiflerini içerisinde bulunduran multimedyalar bulmak mümkün olabiliyor

Shiftdelete’nin haberine göre, Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP, dünyanın 192 ülkesinde 53 milyonun üzerinde indirme rakamına sahip. BiP mesajlaşma, sesli ve görüntüşü arama özellikleri ile kesintisiz iletişim sunuyor.

Bilgisayar tarayıcıları üzerinden hem sesli hem de görüntülü görüşme yapma imkanı sunan BiP’te Gece Modu, Kişiselleştirilmiş Menü gibi farklı özellikler de yer alıyor.

Bip, Acil Durum özelliği ile kullanıcılarının acil durumlardan sonra durum bilgilerini ve konumlarını tek tuşla hem BiP mesajı hem de SMS ile paylaşmalarına olanak sağlıyor.

Çeviri özelliği ise anlık mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde sohbet etmeyi sağlıyor. Özellikle koronavirüs salgını zamanında BiP üzerinde yapılan görüntülü görüşme süresi yüzde 90’lık bir artışla 29 milyon dakikaya ulaşmış durumda. Grup görüntülü görüşme süresi ise yüzde 400’lük artışla 25 milyon dakikaya çıktı.

BİP nedir? Bip’in Özellikleri Nelerdir?

BİP nedir? Bip'in Özellikleri Nelerdir?

BİP nedir? Bip'in Özellikleri Nelerdir?

BİP nedir? Bip'in Özellikleri Nelerdir?

BİP nedir? Bip'in Özellikleri Nelerdir? Whatsapp veri güncelleme politikası nedir? Telegram program özelliği nedir? Bip indir...

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu