Kripto Para Haberleri
Trend

Bittorent Nedir? BTT Kaç TL Oldu?

Kripto para borsası son günlerde tüm dünyada en çok takip edilen borsa arasında yer alıyor. Bitcoin büyük bir hızla yükselmesinin ardından diğer alt coinler de yükselişe geçmeye başladı. Alt coinlerden bir tanesi de BTT büyük bir ivmeyle yükselmeye devam ediyor. Peki Bittorent nedir? BTT kaç TL oldu?

Bittorent Nedir? BTT Kaç TL Oldu?

Kripto para yatırımcılarının yakından bildiği Bittorent alt coini nedir? Nasıl bir teknolojiye sahiptir, merak ediliyor. Bittorent, yatırımcı Justin Sun’ın kurduğu TRON ile bir ortaklık sonucu ortaya çıkan dünyanın en büyük dosya paylaşım protokolüdür. Kısa adı BTT olan BitTorrent, güncel anlamda dünyada “en büyük merkeziyetsiz P2P iletişim protokolü.” olarak biliniyor.

Bittorent Nedir? BTT Kaç TL Oldu?
Bittorent Nedir? BTT Kaç TL Oldu? 4

Bram Cohen tarafından 2001 senesinde eşler arası bir şirket olan BitTorrent, büyük dosyaları dijital ortamda yani internet ağı üzerinden aktarmak için bir P2P protokolüdür. Dosya çeşitleri arasında video oyunları, TV şovları, filmler, programlar, belgeler ve daha birçok dosya ve belge aktarılabiliyor. Proje istemcisine μTorrent veya Torrent Classic adı verilir. μTorrent, dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan bir protokol.

Kuruluş tarihi: 22 Eylül 2004, San Francisco, Kaliforniya, ABD

Genel merkezi: San Francisco, Kaliforniya, ABD

Üst kuruluşu: Tron

Kurucuları: Bram Cohen, Ashwin Navin

Bittorent Nedir? BTT Kaç TL Oldu?
Bittorent Nedir? BTT Kaç TL Oldu? 5

BTT Kaç Dolar Oldu?

Bu yazının kaleme alındığı dakikalarda 1 BTT =$ 0,009347 civarında seyrediyor. BTT’nin daha da yukarılara çıkması bekleniyor.

BTT Piyasa Değeri: $9,88B

Piyasadaki Arz: 989,98B

BTT Nereden Alınır?

BTT satın almak için Thodex, Paribu, Binance, GDAX veya BitStamp gibi kripto para borsaları kullanılabilir ya da doğrudan satın alınabilir. Satın alımlar çeşitli yollarla gerçekleştirilebilmektedir. Nakit, kredi kartı, banka transferleri hatta diğer kripto paralar ile takas yoluyla satın alım yapılabilir.

Bittorent Nedir? BTT Kaç TL Oldu?

Bittorent Nedir? BTT Kaç TL Oldu?

Bittorent Nedir? BTT Kaç TL Oldu?

Bittorent Nedir? BTT Kaç TL Oldu? BTT nereden alınır? Kripto para borsasında hesap nasıl açılır?

User Rating: 5 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu