Kimdir?
Trend

Ertuğrul Makena Yarış Pilotu Kimdir?

Ertuğrul Makena Yarış Pilotu

Doğum10 Haziran 1974
İstanbulTürkiye
Vatandaşlık Türkiye
EğitimEastern Mediterranean University – İşletme
MeslekProfesyonel Yarış Pilotu
İşverenFilozone Filo Kiralama
Ertuğrul Makena

Eğitimi

Eğitimine Göztepe Yeşilbahar  ilkokulunda başladı. Fenerbahçe Lisesi Ortaokulundan mezun olan Ertuğrul Makena liseyi 50. Yıl Tahran Lisesinde tamamladı. Eğitim yıllarını ortalama bir öğrenci olarak geçiren Ertuğrul Makena, Ünüversite yıllarında İşletme Bölümünde bölüm birincisi olarak, Eastern Mediterranean University  burslu öğrencileri arasındaki yerini aldı.

Spor Hayatı

Yüksek enerjisi ile tanınan Ertuğrul Makena tam bir sporcu. Profesyonel Basketbolcu olan babasından etkilenen Makena, beden eğitimi öğretmeninin de yönlendirmesi ile Lise 1 de, Türkiye Erkekler Hentbol Liginde, Arçelik Spor Kulübünde, spor kariyerinin başlangıcını yapıyor. Çok sevdiği Hentbol macerası, eğitim için yurt dışına çıkması sebebi ile sona eriyor. Üniversite yıllarında Uzak Doğu Sporlarına ilgi duyuyor ve mezuniyetinin sonunda kadar devam ediyor. Üniversiteden mezun olduktan sonra spor araba tutkusunu pistlere taşıyarak, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonundan Yarış Pilotu Lisansını alıyor. Ulusal Drift Yarışlarında profesyonel olarak yarışan Ertuğrul Makena Drift Sporunun Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden bir tanesi.

Kayak ve fitness ise yaşantısının vazgeçilmezleri arasında…

İş Hayatı

Etkili İletişim Yeteneğini, Kişisel Gelişim ve Yönetimsel Beceriler ile Davranış Bilimleri konusunda bir araya getiren ve hayatımda Mihenk taşı olarak gördüğüm akıl hocam dediği kişi Alim Kınaoğlu. Ertuğrul Makena. Onun ile birlikte geçirdiği dönem sonrası, 1995 yılında Aktüel Turizm İşletmecilik ve Sehayat Acenteliğini kuruyor. 2002 yılına kadar Turizm Acenteliği ve Extreme Tur Operatörlüğü yapan Ertuğrul Makena, 2002 yılında, kendi firmasının tescilli markası olan Filozone Filo Kiralama ile Uzun Dönem Filo Kiralama sektörüne adım atıyor.

Halen Kurumsal Kiralama Sektöründe Ticari Faaliyetine devam eden Makena, “ Hizmet sektöründeyiz, aynı geminin farklı kamaralarında olan kurumlarız bizler. Her ne olursa olsun sonuçta birlikte yol alırız. Bizi bu yolculukta farklı kılan zorluklar ile nasıl başa çıktığımızdır. Sorunlar varsa unutmamak lazım bence, bir yerde çözümleri de vardır. Yöneticinin işidir arayıp bunları bulmak. Zor sınavlar güçlü insanlar yetiştirir. Ben bu sınavlara çok çalışanlardanım işte.” Diyor.

Motor Sporları ve Yarış

Sosyal Sorumluluk Projelerine, Sponsorları ile birlikte vermiş olduğu gönüllü destek ile bilinen ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun resmi pilotu olan Ertuğrul Makena, gençliğinin hız ve adrenalin tutkusunu,  profesyonel pistlere taşımış bir isim. Sporun, sporcu ile birlikte ve o spor branşı için düzenlenmiş Spor Alanlarında yapılması gerekliliğini savunuyor. Özellikle, motor sporlarının cadde kültüründen ayrılması adına pek çok etkinlik ve eğitim düzenliyor. Drift Taxi ve İleri sürüş Eğitimleri bu etkinliklerden bazıları. Etkinlikler her ay düzenlenmeye devam ediyor.

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu