Uzay
Trend

Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır?

Gezegen X nedir? Gezegen X Nibiru nerede yer alır? Evrende birçok gezegen yer alırken bizler henüz sadece belirli bir kısmını biliyor ve hakkında çok az şey biliyoruz. Son dönemlerde kayıp gezegen olarak bilinen Gezegen X hakkında çarpıcı iddialar ortaya atılıyor. Nibiru ismi ise Sümerler’den geldiği iddia ediliyor.

Bilimadamları, teknolojinin gelişimiyle birlikte evren çok daha fazla bilgi sahibi oluyor. Gezegen X de bunlardan bir tanesi. Yapılan gözlemeler ve tahminlere göre kayıp ola böyle bir gezegenin olabileceği yönünde. Henüz tam olarak gözlemlenemese de Gezegen X’in varlığı hakkında tahminler ve hesaplamalar yapılıyor.

bilim genc 9 gezegen gunes sistemi
Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır? 5

İlerleyen çalışmalar sonucunda NASA’dan önemli açıklamalar yapıldı Gezegen X hakkında. NASA, Gezegen X’in evrende var olduğunu ifade etti.

Buz gezegeni olarak adlandırılan Gezegen X’in dünyadan 10 kat daha fazla kütleye, 4 kat daha büyük olduğu ve Güneş’e Neptün gezegeninden 20 kat daha uzak olduğu açıklandı.

GEZEGEN X HAKKINDA “5 KANIT VAR” AÇIKLAMASI

Pasadena’daki Caltech’de (Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü) görevini yapan astrofizikçi Konstantin Batygin “Şu anda 9. Gezegen’in varlığına işaret eden 5 farklı eksende gözlemsel kanıt var” açıklamasını yapmıştı.

dokuzuncu gezegen
Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır? 6

Gezegen X’in tespiti için bilimsel çalışmalar hala devam ediyor. Hawaii’deki Mauna Kea Gözlemevi’nde kurulan Subaru Teleskobu Gezegen X’in bulunması için kullanılmaktadır. Gezegen X nedir?

kecks subaru 66
Subaru Teleskobu. Hawaii

NASA’nın resmi internet sitesinde yapılan bir video açıklamasında sözü edilen uzay cisminin bir gezegen olmadığı açıkça ifade edilmiştir.

NOT: Gezegen X’in -nam-ı diğer 9. Gezegen- dünyaya çarpma olasılığı iddiaları ve komplo teorileri ortaya atılıyordu, fakat NASA tarafından yapılan resmi bir açıklamaya göre böyle bir olasılığın olmadığı vurgulandı.

Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır?

Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır?

Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır?

Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır? Gezegen X hakkında birçok komplo teorisi ve iddialar bulunuyor.

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu