Uzay
Trend

Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır?

Gezegen X nedir? Gezegen X Nibiru nerede yer alır? Evrende birçok gezegen yer alırken bizler henüz sadece belirli bir kısmını biliyor ve hakkında çok az şey biliyoruz. Son dönemlerde kayıp gezegen olarak bilinen Gezegen X hakkında çarpıcı iddialar ortaya atılıyor. Nibiru ismi ise Sümerler’den geldiği iddia ediliyor.

Bilimadamları, teknolojinin gelişimiyle birlikte evren çok daha fazla bilgi sahibi oluyor. Gezegen X de bunlardan bir tanesi. Yapılan gözlemeler ve tahminlere göre kayıp ola böyle bir gezegenin olabileceği yönünde. Henüz tam olarak gözlemlenemese de Gezegen X’in varlığı hakkında tahminler ve hesaplamalar yapılıyor.

İlerleyen çalışmalar sonucunda NASA’dan önemli açıklamalar yapıldı Gezegen X hakkında. NASA, Gezegen X’in evrende var olduğunu ifade etti.

Buz gezegeni olarak adlandırılan Gezegen X’in dünyadan 10 kat daha fazla kütleye, 4 kat daha büyük olduğu ve Güneş’e Neptün gezegeninden 20 kat daha uzak olduğu açıklandı.

GEZEGEN X HAKKINDA “5 KANIT VAR” AÇIKLAMASI

Pasadena’daki Caltech’de (Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü) görevini yapan astrofizikçi Konstantin Batygin “Şu anda 9. Gezegen’in varlığına işaret eden 5 farklı eksende gözlemsel kanıt var” açıklamasını yapmıştı.

Gezegen X’in tespiti için bilimsel çalışmalar hala devam ediyor. Hawaii’deki Mauna Kea Gözlemevi’nde kurulan Subaru Teleskobu Gezegen X’in bulunması için kullanılmaktadır. Gezegen X nedir?

Subaru Teleskobu. Hawaii

NASA’nın resmi internet sitesinde yapılan bir video açıklamasında sözü edilen uzay cisminin bir gezegen olmadığı açıkça ifade edilmiştir.

NOT: Gezegen X’in -nam-ı diğer 9. Gezegen- dünyaya çarpma olasılığı iddiaları ve komplo teorileri ortaya atılıyordu, fakat NASA tarafından yapılan resmi bir açıklamaya göre böyle bir olasılığın olmadığı vurgulandı.

Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır?

Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır?

Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır?

Gezegen X nedir? Gezegen X nibiru nerede yer alır? Gezegen X hakkında birçok komplo teorisi ve iddialar bulunuyor.

Kulanıcı Oyu: 4.5 ( 1 Verilen Oy)

Daha Fazla Göster

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Programı Kapatın