Yazılım
Trend

Google Pixel 5 Özellikleri Nelerdir?

Google’ın merakla beklenen yeni telefonu olan Google Pixel 5’n özellikleri nelerdir? Google Pixel 5 ile ilgili yeni özellikler ortaya çıkmaya başladı. Peki yeni telefonun özellikleri nelerdir? Açıklanan bilgilere gör Google, akıllı telefon piyasasında çok tercih edilmeye bir özelliği yeni modelinde kullanmaya başlamış görünüyor.

Google Pixel 5 Özellikleri Nelerdir?

Merakla beklenen Google Pixel 5’in yeni tasarım şemaları da resmi olarak paylaşıldı. Yeni teknolojik özelliklere sahip olan telefonun detayları da belli olmaya başladı.

google pixel 5
Google Pixel 5 Özellikleri Nelerdir? 3

Paylaşılan şemalara dikkatli bir şekilde bakıldığında, telefonun üzerinde bulunan hoparlörün üst ekran çerçevesine dahil olmadığı görünmektedir. Bununla birlikte Google’ın Pixel 5 için kullanılacak olan ekran koruyucu modellerinde de üst taraftaki boşluğun ortada değil, sol tarafa kaydırılmış olduğu görülebiliyor.

Söz konusu bu ekran altından ses iletim teknolojisi, teknoloji dünyasında ilk kez görülen bir şey değil. Öncesinde, LG’nin farklı model televizyonlarında da kullanılmış olduğunu söyleyebiliriz.

G8, P30 Pro ve P40 Pro modellerinde de denemeler gerçekleştirilmişti. Fakat akıllı telefon tarafında çok fazla kullanılmasının tercih edildiği bir teknoloji olarak bakılmıyor.

Oysa, görüldüğü kadarı ile Google da ekran çerçevelerini mümkün olduğu kadar ince bir hale getirmek amacıyla, yepyeni bir ses iletim teknolojisini kullanmayı tercih etmiş. Henüz Google tarafından bu özellik resmi olarak detaylı bir şekilde açıklanmadığı için, sadece şemalara bakarak çıkarım yapmak mümkün olabilmektedir.

Google Pixel 5 Özellikleri Nelerdir?

Google Pixel 5 Özellikleri Nelerdir?

Google Pixel 5 Özellikleri Nelerdir?

Google Pixel 5 Özellikleri Nelerdir? Google'ın yeni teknolojik telefonu Google Pixel 5 özellikleri belli oldu mu? Yeni telefonun avantajları nelerdir?

User Rating: 4.6 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu