Google Workspace Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Workspace Nedir? Ne İşe Yarar? Son zamanlarda özellikle de pandemi sebebiyle home-office kavramını daha fazla kullanmaya başlayan çalışanlar google workspace aracılığıyla işlerini hallediyor. Peki nedir Google Workspace? Ne işe yarar?

Google Workspace Nedir? Ne İşe Yarar?

Google Workspace yani eski ismi G-Suite olan Google Cloud platform ürünlerinin bir birleşimidir aslında . E-Mail’den Drive uygulamasına kadar birden fazla uygulamayı tek çatı altında kullanma hizmetini sunar bizlere. Bu uygulamalar bizlere daha kullanışlı ve daha entegre edilmiş hizmetleri sağlar. Google tarafından şirketlerin ya da firmaların ihtiyacı olan Gmail, Calendar, Meet, Chat, Drive, Docs, Sheets, Slides, Forms, Sites gibi uygulamaları bir arada toplar ve kullanıma sunar. Google Workspace, aynı zamanda bulut altyapılı bir yazılım uygulamasıdır.

Google Workspace Nedir? Ne İşe Yarar?
Google Workspace Nedir? Ne İşe Yarar?

Yani kısaca, G Suite’e benzer şekilde, tüm Google Workspace planları işletmenize özel bir e-posta sağlar ve Gmail, Takvim, Meet, Chat, Drive, Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar, Formlar, Sites gibi pek çok ortak çalışma aracı içerir.

Google Workspace’in çalışması için sadece internetin olması yeterli. İnternetin olduğu her cihazda bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Google Workspace Ücretli Mi?

Merak edilen sorulardan bir tanesi de google workspace’in ücretli olup olmadığı… Evet google workspace ücretli bir uygulamadı. Business Starter, Business Standard, Business Plan, Enterprise olmak üzere dört fiyatlandırma çeşidi bulunuyor.

14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebileceğiniz uygulamalar bulunuyor. Google Workspace planlarının ücretleri, Business Starter için kullanıcı başına aylık ₺29, Business Standard için kullanıcı başına aylık ₺58, Business Plus içinse kullanıcı başına aylık ₺108’den başlayan fiyatlar mevcut.

Google Workspace Nedir? Ne İşe Yarar?
Google Workspace Nedir? Ne İşe Yarar?

30 Haziran’dan sonra Google Meet‘i 100 katılımcı ile sınırsız kullanmanın fiyatı aylık 29 TL oldu. Ayrıca katılımcılar da Workspace satın almak zorunda değil. Yalnızca toplantıyı başlatanın satın almış olması gerekiyor o kadar.

WORKSPACE YÖNETİCİSİ NE YAPAR?

Google Yönetici konsolu, yönetici olarak tüm Google Workspace uygulamarını yönettiğiniz bir yerdir. Konsolu; kullanıcı ekleyip kaldırmak, faturaları yönetmek, mobil cihazların kurulumunu yapmak ve daha pek çok şey için kullanabilirsiniz.

YAPAY ZEKA VE ARAMA TEKNOLOJİSİ

Google Workspace sizin için en iyi olanı seçer ve buna göre önerilerde bulunur. Hangisinin ve neyin önemli olduğunu ele alın ve gerisini Google’ın daha akıllı çalışmanıza yardımcı olan sınıfının en iyisi yapay zeka ve arama teknolojisi ile halletmesine izin verin. Bu da sizin işinizi daha hızlı ve daha kolay yapmanızı sağlar.

Yorum yapın