Sosyal Medya

İnstagram Çoklu Çekim Nedir?

İnstagram Çoklu Çekim Nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılmaktadır? Özellikleri nelerdir? Nerelerde kullanılır?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya mecralarından birisi olan İnstagram sürekli olarak yeni özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Her gün neredeyse saatlerimizi geçirdiğimiz program olan instagram’da çoklu çekim özelliği geldi.

İnstagram Çoklu Çekim Nedir?

Instagram, kullanıcılardan sıkça gelen mesajlara göre yeni bir özelliği uygulamaya koydu. Buna göre Instagram, çoklu fotoğraf özelliğini uygulamaya koyacağını açıklamıştı. Yapılan bu açıklama sonrası detaylar da gelmeye başladı ve yeni özellik uygulamaya konuldu.

Yeni gelen çoklu çekim özelliğine göre birden fazla fotoğrafla tek bir hikaye ve tek bir post paylaşımı yapılabilecek.

Çoklu Fotoğraf Özelliği İle Beraber Yapabilecekleriniz İse şöyle;

1.Öncelikle bir gönderide birden fazla fotoğraf paylaşımı yapabiliyorsunuz. Bunun için ise belirlenen sınırın 10 adet olduğunu belirtelim.

2.10 adet fotoğrafı tek gönderide paylaşabildiğiniz gibi paylaşımlarınızda dikkat çeken bir diğer konu ise tek tek beğeni değerlendirilmesi sistemi olduğunu ifade edelim. Yani bu özellikle birlikte 10 tane fotoğrafın bulunduğu bir paylaşım yapma imkanı buluyorsunuz ve bu fotoğrafların hepsi tek tek beğeni alabilmektedir.

3. Bunun dışında söz konusu özelliğin kullanımı ile beraber artık gönderileri doğrudan albüm olarak da indirebiliyorsunuz. Bunun içinde ayrıca bir özellik kullanmanıza gerek yok. Sadece standart gönderilerde olduğu gibi çoklu fotoğraf özelliğinde de paylaşımları indirmeniz yeterli olacaktır.

  1. Söz konusu özellik ile beraber fotoğrafları da görüntülemek için tek yapmanız gereken paylaşımı açıp ardından ise paylaşımları sağa sola doğru kaydırmak olacaktır. Bu sayede bir gönderi içerisinde yer alan tüm paylaşımları da net bir şekilde inceleyebiliyorsunuz.
  2. Bunun dışında gönderleri çoklu olarak yaptığınızda ekstra olarak yeni bir sistem daha karşınıza çıkıyor. İsterseniz gönderilerinizde tek tek farklı filtre uygulamaları yapabiliyorsunuz. Bunun dışında isterseniz de albüm içerisinde yer alan tüm fotoğrafları tek bir filtre ile düzenleyebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken paylaşım ekranında yer alan düzenleme ögelerini kullanmak oluyor. Ekstra olarak yeni bir değişikliğe ihtiyacınızın olmadığını da belirtelim. Ayrıca hemen hemen her filtrede bu sistemde kullanılabiliyor.

 Instagram Çoklu Fotoğraf Özelliğinin Kuralları

Geçelim Instagram Çoklu Fotoğraf özelliğinin kurallarına. Hemen her güncellemede olduğu gibi bu güncellemede de kullanıcılara belli başlı kurallar ve bir düzen sunulmakta. Söz konusu kurallar arasında ilk dikkat çekenin ise kaç fotoğraf paylaşımı olacağını belirtelim. Şöyle ki Instagram Çoklu Fotoğraf özelliğinde de belli bir sınır göze çarpıyor.

Bilmeniz gereken çoklu fotoğraf özelliğinde maksimum olarak aynı anda 10 fotoğraf paylaşımı yapabileceğiniz. Bu paylaşım sayılarının üzerinde paylaşım yapmanız mümkün değil. Tabi adından da anlaşılacağı gibi söz konusu özellik ile beraber bir gönderide yer alabilecek minimum paylaşım sayısı ise 2 adet olarak karşımıza çıkıyor. 2 ile 10 fotoğraf arasında istediğiniz sayıda çoklu fotoğraf sistemini kullanabiliyorsunuz.

İnstagram Çoklu Çekim Nedir?

İnstagram Çoklu Çekim Nedir?

İnstagram Çoklu Çekim Nedir?

İnstagram Çoklu Çekim Nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılmaktadır? Özellikleri nelerdir? Nerelerde kullanılır?

User Rating: 4.35 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu