Sosyal Medya
Trend

İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım? Bu soru son zamanlarda çok sık aranan bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Peki İnstagram hesabımız çalınırsa neler yapılmalı? İnstagram hesabı geri alınabilir mi? Bu yazımızda bu soruların cevabını vereceğiz.

İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Son zamanlarda artan İnstagram hesap çalıntıları tehlike arz etmeye başladı. Neredeyse birçoğumuzun artık bir Instagram hesabı var. Özel sohbetlerimizin ve özel fotoğraflarımızın paylaşıldığı bir platform olarak öne çıkıyor. Fakat bazı hack saldırıları sebebiyle İnstagram hesapları çalınabiliyor. Böylece özel konuşmalarımız veya fotoğraflarımız başkalarının eline geçebiliyor.

İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?
İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabım çalındı sorununa yanıt vermeden önce bir Instagram hesabı nasıl çalınır ona bakalım kısaca. Instagram hesabı aslında çok kolay ele geçirilebilen yöntemlerle çalınabiliyor. Kolay şifre, ücretsiz takipçi kasmak için girilen siteler. Bu sitelere giriş yaparken kullanıcı adı ve şifrenizi paylaşıyorsunuz bu da sizi kolay bir şekilde ele verebiliyor. Buna çok dikkat etmek gerekiyor.

Instagram hack
İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım? 9

INSTAGRAM HESABI NASIL GERİ ALINIR?

Şimdi gelelim asıl meseleye yani çalınan bir Instagram hesabını geri almaya. Instagram hesabımızı eğer bir korsan ele geçirdiyse ilk işi o hesabın şifresini değiştirmek olacaktır. Yani aslında şifremi unuttum kısmı artık bir işe yaramayacaktır. Peki ne yapacağız?

Instagram sayfasında bulunan “Giriş için yardım al” seçeneğine tıklıyoruz. Hesabınızı çalan kişi kullanıcı adınızı da değiştirmiştir. Bu yüzden arkadaşınızdan yeni kullanıcı adınızı öğrenmeniz gerekecektir.

İŞTE INSTAGRAM HESABINI KURTARMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  • Karşımıza gelen seçenekte, Hesabına Eriş -> “Kullanıcı adı veya E-Posta kullan” seçeneğine basalım. (BKNZ: Resimler, aşağıda.)
  • Muhtemelen kullanıcı adınız değiştirilmiştir, yine de eski kullanıcı adınızı veya eski e-mail adresinizi girin ve sağ üst köşeden “sağ ok” tuşuna basın. (BKNZ: Resimler, aşağıda.)
  • Eğer hesabınızı bulamadık gibi bir ibareyle karşılaşırsanız, kurnazlık yapacağız. Hesabınızın çalındıktan hemen sonra, sizi takip ettiğini bildiğiniz arkadaşlarınıza hemen mesaj atın, kullanıcı adınız değiştirilmiş olsa da arkadaşlarınız sizi takip ediyor olduğu için (Takip ettiklerim) kısmında profilinizin kullanıcı adı değişmiş halini göreceklerdir. Değiştirilmiş yeni kullanıcı adınızı bulduğunuzda, bir üst maddedeki kullanıcı adı veya e-posta kısmına bulduğunuz kullanıcı adını girin ve yine “sağ ok” diyip devam edin. (BKNZ: Resimler, aşağıda.)
  • Hesap bulunduğunda size mevcut seçenekleri sunacaktır. (BKNZ: Resimler, aşağıda.)
  • Eğer seçeneklerden hiç birine erişiminiz yoksa, aşağıda yer alan “Daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var?” kısmına basalım. (BKNZ: Resimler, aşağıda.)
  • Bu kısımda, Instagram siz olduğunuzu teyit etmek için bazı bilgiler soracaktır. Doğru şekilde doldurun. (BKNZ: Resimler, aşağıda.)
  • Doldurduktan sonra formu gönderin ve cevap beklemeye başlayın. Tahmini olarak 1-2 gün içinde en geç dönüş alacaksınız ve kayıt olduğunuz e-posta adresine şifre sıfırlama bağlantısı gönderilecektir.
İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?
İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?
instagram hesabim calindi 2 498x1024 1
İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım? 10
instagram hesabim calindi 3 498x1024 1
İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım? 11
instagram hesabim calindi 4 498x1024 1
İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım? 12
instagram hesabim calindi 5 498x1024 1
İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım? 13

İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

İnstagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

User Rating: 4.6 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu