Sosyal Medya
Trend

İnstagram Reels nedir? Ne işe yarar?

İnstagram Reels nedir? Ne işe yarar? Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan instagram yeni özelliklerini ortaya koymaya devam ediyor. İnstagram, yeni özelliği olan İnstagram Reels’i kullanıma açtı.

İnstagram Reels nedir? Ne işe yarar?

Milyonlarca instagram kullanıcısı Reels’in kullanıma açılmasıyla birlikte büyük heyecanla bu özelliğin ne olduğunu araştırdı. Reels, instagram kullanıcılarına ses ve müzik içeren videolar yapmasına olanak sağlıyor. Reels ile birlikte instagram kullanıcıları daha fazla eğlenceli vakit geçirebilecek. Reels gönderileri story ve post olarak paylaşılabilecek.

İnstagram Reels, kullanıcılarına 15 saniyelik video çekme hizmeti verecek. Peki Reels nasıl kullanılır?

Reels nasıl kullanılır?

İnstagram Reels’in nasıl kullanılacağı merak ediliyor. Kullanıcılar reels’te özgün videolar nasıl yapılır sorusunun cevabını merak ediyor.

5f2c5074c03c0e08308686ba 1
İnstagram Reels nedir? Ne işe yarar? 3

Ses özelliği: Instagram müzik bölümünden seçim yapılabileceği gibi, kullanıcılar kendilerine özgü orijinal seslerini de kullanabilir.

Orijinal ses kullanan herkese açık hesaplarda bu ses hesaba atfedilecek ve başka kullanıcılar da bu sesi kendi çektikleri Reels videolarında kullanabilecek.

AR Efektleri: Galeride hem Instagram hem de dünyanın çeşitli yerlerindeki içerik üreticilerinin hazırladığı çeşitli Artırılmış Gerçeklik efektleri mevcut

Zamanlayıcı ve Geri Sayım özelliği: Zamanlayıcı ve geri sayım özelliği ile ellerle serbest olarak video çekilebiliyor.

Hizalama: Hizalama özelliği ile iki ayrı video birleştirilebilecek. Birleştirilecek iki klip arasında pürüzsüz bir geçiş yapmak amacıyla bir klipteki nesneler hizalanabilecek..

Hız: Hız özelliği reels videolarınızı hızlandırabilir veya yavaşlatabilirsiniz. Video ve seslerin belirlenmiş bölümleri hızlandırılabiliyor veya yavaşlatılabiliyor.

REELS VİDEOLARI NASIL PAYLAŞILIR?

Instagram reels videoları, Reels videolarını keşfet bölümünde paylaşılacak. Bu sayede diğer Instagram kullanıcıları tarafından keşfedilebilecek. Diğer kullanıcılar aynı zamanda bu videoları akışlarında paylaşarak daha fazla yayılmasına katkı sağlayabilecek. Ayrıac Reels videolarının kapak görselini belirleyebilir ve arkadaşlarınızı da videoya etiketleyebilirsiniz.

İnstagram Reels nedir? Ne işe yarar?

İnstagram Reels nedir? Ne işe yarar?

İnstagram Reels nedir? Ne işe yarar?

İnstagram Reels nedir? Ne işe yarar?

İnstagram Reels nedir? Ne işe yarar? Instagram Reels ile size özel videolar çekerek farklılığınızı ortaya koyabilirsiniz.

User Rating: 4.28 ( 2 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu