TeknolojiMobil Uygulama
Trend

iOS 14.2 Güncellemesi Yeni iOS 14.2 Özellikleri

iOS 14.2 güncellemesi geldi! Yeni iOS 14.2 özellikleri nelerdir? Merakla beklenen iOS 14.2 güncellemesi çıktı. Bir hafta önce halka ve geliştiricilere açık olan teste kaydolanlar için hazırlanan GM sürümünün performansının iyi olduğu kanıtlandı.

Apple’dan gelen bir açıklama göre, yayımlanan iOS 14.2 sürümünün artık herkese açık hale gelmesi gerektiğini ifade etti. Bu yazılımın 1.4 GB büyüklüğünde yer kapladığı açıklandı. Tabi bu telefon modeline göre değişebiliyor.

iOS 14.2 Güncellemesi Geldi! Yeni iOS 14.2 Özellikleri
iOS 14.2 Güncellemesi Yeni iOS 14.2 Özellikleri 4

iOS 14.2 Güncellemesi Geldi! Yeni iOS 14.2 Özellikleri

iOS 4.2 güncellemesinde hangi özelliklerin ve yeniliklerin olduğu merak ediliyor. Yayınlanan bu sürümle birlikte Apple imzalı tabletlere iPadOS 14.2 adında bir güncelleme geldi. iOS 12.4.9 adında  bir güncelleme de daha eski olan iPhone modelleri için yayınlandı.

YENİ DUVAR KAĞITLARI GELDİ

Daha önce de yapılan açıklamalara göre bu yeni güncelleme ile birlikte 100 adet yeni emoji de yayımlanmış oldu. Bunun yanında da kullanıcılar yeni duvar kağıtları ile karşılaşacak.

MagSafe adlı kablosuz şarj cihazının iPhone 12 için hazırlanan deri kılıfa zarar vermesi de engellendi. Müzik severlerin yakından bildiği Shazam isimli uygulaması da artık Denetim Merkezi ile entegre bir şekilde çalışıyor.

iOS 14.2 Güncellemesi Geldi! Yeni iOS 14.2 Özellikleri
iOS 14.2 Güncellemesi Yeni iOS 14.2 Özellikleri 5

iPadOS 14.2 güncellemesine bakıldığında da yeni emojilerin ve yeni duvar kağıtlarının kullanıcılara eşlik ettiğini görüyoruz. Duvar kağıtlarının hem parlak modda hem de karanlık modda kullanılabildiği açıklandı. Ayrıca Büyüteç adlı uygulamanın insanları tespit edebildiği ve bunun LiDAR sensöri sayesinde yapılabildiği ifade edildi.

Bu özellikten yararlanabilen iPad modelleri şöyle: 12.9 inç iPad Pro (dördüncü jenerasyon) ve 11 inç iPad Pro (ikinci jenerasyon). Fotoğraf ve video çekimi konusunda artık daha yetenekli olan bu tabletlerde iPhone modellerinde görülen hataların aynısı meydana geliyordu.

iOS 14.2 Özellikleri Nelerdir?

iOS 14.2 Özellikleri Nelerdir?

iOS 14.2 Özellikleri Nelerdir?

iOS 14.2 Özellikleri Nelerdir? Nasıl ve nereden güncelleme yapılır? Yeni güncelleme ne zaman gelecek? Özellikleri nelerdir?

User Rating: 4.35 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu