Teknoloji
Trend

iPhone 13 Müjdesi! iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak?

iPhone 13 Müjdesi! iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak?Her sene bir üst modeliyle kullanıcılarının karşısına çıkan Apple, bu sene yeni modeli olacak olan iPhone 13’ü çıkarmaya hazırlanıyor. TMSC’nin aralarında olduğu birçok tedarikçi firma, iPhone 13 modelinin üretimi için kolları sıvamış durumda. Peki yeni model nasıl olacak? iPhone 13 Müjdesi! iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak?

iPhone 13 Müjdesi! iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak?

Apple, her yıl eylül ayında yeni bir iPhone çıkarma geleneğine bu sene de devam edecek. Bu nedenle merakla beklenen iPhone 13 ile ilgili iddialar ve sızıntılar da gelmeye başladı. Yeni telefonun fiyatı, performansı ve teknik detayları merak ediliyor. Öte yandan pandeminin getirdiği üretim sıkıntısı da çözülmeye çalışılıyor.

60b331a455427e24a874dc56
iPhone 13 Müjdesi! iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak? 4

Geçen yıl da koronavirüs pandemisi sebebiyle Eylül ayından tanıtımı yapılması beklenen iPhone 12 Ekim ayında tanıtılmıştı. Bu sene de “iPhone 13 tanıtımı ertelenir mi?” sorusu var akıllarda. Fakat sızan bilgilere bakılırsa bu sene böylesi bir sorun yaşanmayacak gibi.

iPhone 13 Eylül Ayında Gelecek

Shiftdelete’nin haberine göre, sızan bilgiler ışığında bu sene iPhone 13 eylül ayında tanıtılacak. TMSC’nin aralarında yer aldığı birçok tedarikçi seri üretim yapmak için kolları sıvamış durumda. Devam pandemiye rağmen bu sene çip sıkıntısı giderilmiş gibi görünüyor.

Bilindiği üzere iPhone telefonlarının ekran tedarik sorumlusu SAMSUNG VE LG. Bu iki dev marka, yeni iPhone 13 seri üretimi için AMOLED paneller üretmekle sorumlu olan Samsung ve LG, ekran üretimi için çalışmalara başlamış durumda. Böylesi gelişmeler iPhone 13 tanıtımının da eylül ayında yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 13 Müjdesi! iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak?
iPhone 13 Müjdesi! iPhone 13 Ne Zaman Çıkacak? 5

STOK KONUSUNDA SORUN YAŞAMAMAK ADINA SAMSUNG VE LG’DEN DESTEK

Apple, stok konusuna da çözüm bulmuş gibi. Kullanıcılarına yeterli sayıda iPhone 13 yetiştirmek adına LG’den 50, Samsung’dan ise 70-80 milyon civarında ekran alınacak. Üretimde sıkıntı yaşamamak adına açıklamalar yapan şirket bu konuda tüm gereken çalışmaları yaptıklarını da dile getirdi.

Şimdi merakla beklenen konu ise iPhone 13 serisinin fiyatının ne kadar olacağı? Sizin tahmininiz var mı?

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu