iPhone Ekran Kilidini Unuttum – Kesin Çözüm

iPhone Ekran Kilidini Unuttum Nasıl Kaldırabilirim ? iPhone Ekran Şifresini Unuttum , Veri Kaybı Olmadan iphone ekran kilidi açma işlemi nasıl yapılır yazımızın detayında paylaştık.

Parolanızı unutur ve altı kez arka arkaya yanlış girerseniz, iPhone’unuz size bunun devre dışı bırakıldığını söyleyecektir. Ayarlarınıza bağlı olarak, birçok kez yanlış parola girmek iPhone’unuzun tüm verilerini silmesine neden olabilir. bu yazımızda iphone ekran kilidi kaldırma işlemini adım adım anlatıyoruz.

iPhone Ekran Kilidini Unuttum Nasıl Kaldırabilirim ?

iPhone ekran kilidinizi unuttuğunuzda bunu düzeltmenin tek bir yolu vardır. iPhone’unuzdaki tüm verileri silmeniz ve yedekten geri yüklemeniz gerekir (yani, bir yedeğiniz olduğunu varsayıyoruz).
iPhone’unuzdaki tüm verilerin silinmesi, unuttuğunuz parolayı da siler ve telefonu yeni bir parolayla yeniden kurmanıza olanak tanır. Bu güvenlik açısından oldukca mantıklıdır. iPhone’unuz çalındıysa, parolayı atlamanın ve verilerinize erişmenin kolay olmasını istemezsiniz.

Unutulan iPhone Ekran Parolasını Kaldırmanın Yolları

iPhone’unuzdaki verileri silmenin, parolayı kaldırmanın ve yeni bir başlangıç ​​yapmanın üç yolu vardır: iTunes, iCloud veya Kurtarma Modu‘nu kullanarak.
 • iTunes: iPhone’unuza erişiminiz varsa, onu düzenli olarak bir bilgisayarla senkronize edin ve o bilgisayarı yakınınızda bulundurun, bu en kolay seçenek olabilir.
 • iCloud: Cihazınızda iPhone’umu Bul’u etkinleştirdiyseniz iPhone’unuzu silmek için iCloud’u kullanabilirsiniz. Telefona erişiminiz yoksa veya telefonunuzu iTunes ile değil iCloud ile eşzamanlayamıyorsanız bu seçeneği kullanın.
 • Kurtarma Modu: Telefonunuzu iTunes veya iCloud ile hiç senkronize etmediyseniz, iPhone’unuzu Kurtarma Moduna almak tek seçeneğinizdir. Bu durumda, muhtemelen verileriniz yedeklenmez ve telefonunuzdakileri kaybedersiniz. Bu iyi değil ama en azından telefonunuzu tekrar kullanabileceksiniz.

iPhone Parolanızı Sıfırlama İşlemleri

İşlemlere başlamadan önce, telefondaki Apple Kimliği ile ilişkili Mail ve şifresini bildiğinizden emin olun. Bir sıfırlama gerçekleştirdiğinizde, telefonunuz yepyeni bir şekilde başlayacaktır. Ancak kurulum sürecinden geçerken Apple’ın Aktivasyon Kilidi’ni atlamak için Apple Kimliğine ve parolasına ihtiyacınız olacak.

Kurtarma Modu: Adım 1

Cihazınızı Kurtarma Moduna getirmeniz gerekecek. İşlem, bilgisayarınızın telefonunuzla çalışmasını sağlamak için kullanılan bir düğme kombinasyonunu gerektirir. Düğme kombinasyonu marka ve modele göre değişir. Cihazınızla ilgili özel talimatlar için aşağıya gözatın;

iPhone 8 ve Üzeri Modeller

1. iPhone 8/8 Plus/iPhone 11/iPhone 12’inizi bir USB kablosu kullanarak bir bilgisayara bağlayın.
2. Sesi Aç düğmesine hızlıca basın
3. Sesi Kısma düğmesine hızlıca basın

iphone8 ve uzeri


4. Ekran kararana kadar Yan düğmeyi basılı tutun, ardından hem Yan düğmeyi hem de Sesi Kısma düğmesini basılı tutun.
5. 5 saniye sonra Sesi Kısma düğmesini basılı tutmaya devam ederken Yan düğmeyi bırakın.
6. Apple logosu görünüyorsa, Yan düğme çok uzun süre basılı tutulmuştur.
7. Cihaz DFU modundayken ekranda hiçbir şey görüntülenmeyecektir. Açıksa iTunes, kurtarma modunda bir cihazın algılandığı konusunda sizi uyaracaktır.

iPhone 7 Ekran Kilidini Kaldırma İşlemi İçin Kurtarma Modu ;

 • Sesi kısma düğmesine basarken telefonu bilgisayarınıza takın. Telefonda kurtarma ekranı görünene kadar düğmeyi basılı tutun.

iphone7

iPhone 6S veya Daha Eski Modeller için Kurtarma Modu ;

 • iPhone’unuzu kapatın, bilgisayarınıza takın ve telefon kurtarma modu ekranını görüntüleyene kadar ana ekran düğmesini basılı tutun.

iphone6 kurtarma modu

Kurtarma Modu: 2. Adım

Daha önce iTunes ile eşzamanlama yapmadıysanız veya iCloud’da iPhone’umu Bul’u ayarlamadıysanız, aygıtınızı geri yüklemek için tek seçeneğiniz kurtarma modudur; bu, aygıtı ve parolasını silerek yeni bir parola belirlemenizi sağlar.
 • İlk olarak, iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’u açın. Cihazınız bağlandığında, üç düğmeyi de (ses açma, ses kısma ve uyandırma/uyku) basılı tutarak cihazı yeniden başlatmaya zorlayın.
 • Geri Yükleme veya Güncelleme seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Geri Yükle’yi seçin, iPhone’unuz cihazınız için yazılımı indirecektir.

itunes geri yukleme

 • İndirme işlemi bittiğinde cihazınızı kurabilir ve kullanabilirsiniz.

iCloud kullanarak Uzaktan Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Telefonunuz yanınızda değilse, ancak hala Wi-Fi veya hücresel veriye bağlıysa, sıfırlama işlemini uzaktan gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem, telefona erişemiyorsanız da işe yarayacaktır. Bunun işe yaramamasının tek nedeni, 2FA kurulumunuz olması ve kodu telefon numaranıza veya başka bir Apple cihazına alamamanızdır.

 • iCloud’da oturum açın ve iPhone’umu Bul’u tıklayın.
iphonumu bul
 • Sıfırlamak için cihaza tıklayın.

icloud cihaz

 • iPhone’u Sil’i tıklayın.
Cihazınız sabit bir internet bağlantısına sahip olduğu sürece, tüm içeriği ve ayarları otomatik olarak siler. Telefonu yeniden başlatın, Apple Kimliğinize giriş yapın ve kurun. iPhonu iCloud’dan geri yüklemeyi veya yepyeni bir aygıt olarak kurmayı seçebilirsiniz.

 

Yorum yapın