Japonya Asgari Ücret Güncel 2022

Japonya Asgari Ücret Ne Kadar ? Japonya’da En Düşük Maaş Kaç ? 2022 güncel ortalama maaş ve asgari ücret verilerini sizler için araştırdık.

Japonya’da devlet tarafından zorunlu kılınan bir asgari ücret vardır ve Japonya’da hiçbir işçiye bu zorunlu asgari ücret oranından daha az ücret ödenemez. Japonya’da Asgari Ücreti ödemeyen işverenler, Japonya hükümeti tarafından cezalandırılabilir.

Japonya Asgari Ücreti Ne Kadar?

Japonya’nın Asgari Ücreti, bir işçiye işi için yasal olarak ödenebilecek en düşük miktardır. Çoğu ülkede, tüm işçilere ödenmesi gereken ülke çapında bir asgari ücret vardır. Japonya’nın valilik asgari ücretleri, 2022 yılı ile tüm işçiler için ortalama saat başına 714 yen ile 932 yen arasında değişmektedir. Endüstriyel asgari ücret, belirli endüstriler için geçerlidir ve genellikle valilik asgari ücretinden daha yüksek belirlenir. Japonya’nın iş kanunu ayrıca işe gidip gelme, ekstra ücret (tatil günlerinde, gece, fazla mesai vb.) ve geçici ücretin (prim, bahşiş, vb.) ek olarak ödenmesi gerektiğini ve bu ücretlerin hesaplanmasında kullanılamayacağını belirtir. Japonya’nın asgari ücreti en son 20-Ekim-2016’da değiştirildi.

Japonya’nın yıllık asgari ücreti, Uluslararası Para Birimi cinsinden 11,254.00$‘dır. Uluslararası Para Birimi, 2009 yılında ABD dolarının değerine dayanan bir para birimi ölçüsüdür. Asgari Ücreti Japonya’dan daha yüksek olan 15 ülke vardır ve Japonya, yıllık asgari ücret oranına göre tüm ülkelerin ilk yüzde 8’indedir.

 

Yorum yapın