Kimdir?
Trend

Jeff Bezos Kimdir?

Jeff Bezos kimdir? Dünyanın en popüler ve en çok satış yapan online alışveriş sitelerinin başında gelen Amazon’un değeri giderek artıyor. Amazon, bir teknoloji şirketidir. 1964 doğumlu olan ABD’li girişimci Jeff Bezos tarafından kurulmuştur. Bezos, ayrıca bu şirketin CEO’sudur. Amazon, dünya çapında hizmet veren bir şirkettir.

Jeff Bezos Kimdir?

Bilindiği gibi Amazon’un kurucusu olan Jeff Bezos şu anda dünyanın en zengin insanı. 2017 senesinde ilk yüz milyarder arasında yer alırken 2017 sonrasında dünyanın en zenginler listesinde 1.sırada yer almayı başardı. Açıklanan resmi rakamlara göre Jeff Bezos’un serveti 202 milyar dolara yaklaşmış durumda. Bu değer 2018 yılında 150 milyar dolardı.

Jeff Bezos Kimdir?
Jeff Bezos Kimdir? 4

Jeff Bezos’a, amazon gibi bir girişimi ortaya çıkardığı için 1999 yılında “Yılın Kişisi” seçilmişti. ABD’nin en önemli medya markalarından birisi olan The Washington Post’u satın alan Jeff Bezos böylece medya sektörüne de girmiş oldu.

JEFF BEZOS’UN EĞİTİM HAYATI ve KARİYER HAYATI

1986 yılında Princeton Üniversitesi’nin elektrik ve bilgisayar bilimi mühendisliğin bölümünden mezun oldu. 1986 yılından 1994’ün başlarına kadar Wall Street’te çeşitli alanlarda çalıştı. 1994’ün sonunda New York’tan Seattle’a doğru şehirler arası bir yolculuk sırasında Amazon’u kurdu. Şirket, çevrimiçi bir kitap mağazası olarak başladı ve o zamandan beri alanını video ve ses yayını, bulut bilişim ve yapay zeka da ek olmak üzere çeşitli e-ticaret ürünlerine ve hizmetlerine doğru genişletti.

Jeff Bezos Kimdir?
Jeff Bezos Kimdir? 5

JEFF BEZOS 2018 YILINDA DÜNYANIN EN ZENGİN İNSANI OLDU

27 Temmuz 2017’de, toplam serveti $90.000.000.000’ı (90 milyar dolar) geçince yaşayan en zengin insan unvanını almayı başardı. Var olan serveti, 24 Kasım’da ilk defa $100.000.000.000’ı geçmişti. Ünlü Forbes dergisi, 6 Mart 2018’de, $112 milyar servetiyle Jeff Bezos’u dünyanın en zengin insanı olarak açıkladı.

Jeff Bezos Kimdir?

Jeff Bezos Kimdir?

Jeff Bezos Kimdir?

Jeff Bezos Kimdir? Amazon kurucusu kimdir? Jeff Bezos'un serveti ne kadar? Amazon alışverişi nasıl yapılır? Amazon bir alışveriş sitesidir.

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu