Sosyal Medya
Trend

Linkedin Nedir? Ne İşe Yarar?

Linkedin nedir? Ne işe yarar? Sosyal medya platformları artık günümü dünyasında neredeyse herkesin sanal olarak ortak buluşma noktaları görevi görüyor. Kimilerimiz alışveriş yapıyor, kimilerimiz fotoğraf video paylaşımları yapıyor, gündemi takip ediyor, kimimiz de iş bulmak veya kariyerimizi geliştirmek için kullanabiliyoruz. Günümüz dünyasında özellikle de Türkiye’de genç işsiz nüfusunun fazla olması iş arama ve kariyer geliştirme konusu önemli bir yere sahip.

LİNKEDİN NE İŞE YARAR?

Profesyonel iş arama ve kariyer geliştirme platformlarından biri olan Linkedin de bu amaca ve talebe karşılık hizmet veren bir sosyal medya platformudur. İş arayanlar, işverenler veya iş hayatı ve iş kariyeri ile ilgili paylaşımların yapıldığı profesyonel bir ortam sunuyor.

linkedin uye scaled 1
Linkedin Nedir? Ne İşe Yarar? 4

Linkedin’de zaman geçiren kişiler genellikle iş arama, markaları takip etme veya işveren firmalarla iletişime geçme ve onlarla kontakt halinde olmayı kolaylaştırıyor. Bunun yanında burada elbette arkadaş edinebilme, kayıtlı olan kişilerin iş hayatı kariyeriyle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ayrıca yaptığınız sunumları, kitapları paylaşabilir, bloglarınızın reklamını yapma, kolaylıkla iş başvurusu için işverenlerle iletişime geçme olanağı sunar Linkedin. Ayrıca işverenlerin de sizin profilinizi rahatça gezmesi ve kariyerinize bakma avantajı bulunuyor.

Not: Linkedin’de bir kişinin profiline girdiğinizde, o kişiye profilinin sizin tarafından görüntülendiği bildirimi gitmektedir. Bunu bilmenizde fayda var :)

cv min
Linkedin Nedir? Ne İşe Yarar? 5

LİNKEDİN NEDEN KULLANILIR?

Linkedin Nedir? Linkedin’i kullanan kişiler yukarıda söylediğimiz gibi genellikle iş arayan, büyük markalar veya işverenler ve kariyer sahibi olan kişilerin profesyonel anlamda iş hayatı hakkındaki paylaşımlarını takip etmek için üye olan kişilerdir. Linkedin’i verimli kullanmak için yapmanız gereken birkaç önemli şey var;

-Öncelikle profilinizi oluşturmak için iş hayatına uygun bir fotoğraf seçmek

-CV’nizi oluşturmanız için gerekli olan bilgileri eksiksiz ve yanlış olmadan girmek

-İlgili olduğunuz sektörlerdeki markaları veya kişileri takip etmek

-İletişim bilgilerini doğru girmek

Oluşturacağınız profilinizin karşı tarafa güven vermesine ve sizden etkilenmesine önem gösterin.

Evet, kısaca Linkedin, iş hayatının nabzını tutan, iş hayatıyla ilgili gelişmelerin ve paylaşımların yapıldığı sosyal medya platformudur.

Linkedin Nedir? Ne İşe Yarar?

Linkedin Nedir? Ne İşe Yarar?

Linkedin Nedir? Ne İşe Yarar?

Linkedin Nedir? Ne İşe Yarar? Linkedin'e nasıl üye olunur? Linkedin, iş arama ve kariyer geliştirme platformudur.

User Rating: 4.6 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu