Kripto Para Haberleri
Trend

Litecoin Nedir? Nasıl Alınır?

Litecoin Nedir? Nasıl Alınır? Kriptopara borsasında yüzlerce altcoin bulunuyor. Bazıları sunduğu hizmet ve vadettiği hedefler ile kendisine yatırımcı bulabiliyor. İlk çıkan altcoinlerden bir tanesi olan Litecoin, kriptopara borsasında en değerli 7. altcoin durumunda. LTC kısaltması ile biliniyor.

LİTECOİN NEDİR?

Litecoin, açık kaynaklı bir yazılım projesidir. 2011 yılında eski bir Google çalışanı olan Charlie Lee tarafından geliştirilmiştir. Litecoin, aslında Bitcoin ile aynı çalışma prensiplerine sahip fakat elbette aralarında farklar bulunuyor. Litecoin, Segregated Witness (SegWit) ve Lightning Network gibi kod geliştirmelerini içerir. Bunlar ne işe yarıyor diye sorarsanız; daha fazla blok limiti sağlıyor ve iki yönlü ödeme kanalı sunmaktadır.

indir 1
Litecoin Nedir? Nasıl Alınır? 3

Litecoin’deki ödemeler Bitcoin’e göre neredeyse 4 kat daha hızlı yapılıyor.

Litecoin, herhangi bir merkeze bağlı değildir. Açık kodlu bir blockchain üzerinden işlem görür. Düşük maliyetli para transferi amacıyla hizmet vermektedir. Litecoin ilk çıktığı günden beri yatırımcılarına güven vererek kendisine önemli bir yer edindi.

LİTECOİN KAÇ DOLAR?

Litecoin’in şu anda piyasa değeri 3.01 milyar dolar. 46 dolar bandından satılıyor. Toplam arzı ise 84 milyondur. Piyasadaki arz sayısı 65’e milyona yaklaşmış durumda.

LİTECOİN NEREDEN VE NASIL ALINIR?

Litecoin’i birçok kriptopara borsasında bulabilirsiniz. Poloniex, Binance, GDAX, BitStamp, Paribu, BTCTÜRK ve Thodex gibi kriptopara piyasalarından satın alabilirsiniz. Litecoin’i ister kredi kartı ile alabilir ya da isterseniz diğer coinlerinizle takas yoluyla elde edebilirsiniz.

Litecoin Nedir? Nasıl Alınır?

Litecoin Nedir? Nasıl Alınır?

Litecoin Nedir? Nasıl Alınır?

Litecoin Nedir? Nasıl Alınır? Litecoin kaç dolar oldu? Litecoin nereden alınır?

User Rating: 4.85 ( 2 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu