Yapay Zeka
Trend

Microsoft’un Dijital Asistanı Cortana Beta Sürümü

Microsoft’un Dijital Asistanı Cortana Beta Sürümü Dijital asistanlar bir süredir hayatımızda bulundurmakta ve yaşamımızı çok daha kolaylaştırmaya doğru gidiyor. Bu asistanlardan biri de Microsoft’un Cortana’sı. Cortana, bir süredir beta sürümünde bulunuyordu ancak son güncelleme ile beta sürümünden çıktı.

Microsoft’un Dijital Asistanı Cortana

Microsoftun Dijital Asistanı Cortana
Microsoft’un Dijital Asistanı Cortana

Teknoloji ilerledikçe hayatımıza sesli asistanlar katıldı. Birçok şirket, bu yapay zekaya sahip asistan üretimine çok büyük önem vermekte. Aslına bakacak olursak, şirketlerin yapay zeka asistanlarına yüksek derecede önem vermesi normal çünkü bu asistanlar hayatımızı çok daha kolay bir hâle getirmekte olduğu gözlendi. Birçok işimizi kolayca yapabilen asistanlardan biri de Microsoft’un Cortana‘sı olarak yer alıyor.

Microsoft, bir süredir beta sürümünde olan dijital asistanı Cortana’yı güncellemede bulundu. Windows 10 2004 sürümüyle birlikte beta sürümünden çıkan Cortana, birçok fonksiyonel özellikle donatıldı. Yeni özelliklere sahip olan Cortana, zaman kazanmanın en iyi yollarından biri olarak gözüküyor. Microsoft’un güncelleme açıklaması şu şekilde yer aldı:

“Cortana, kişisel verimlilik asistanınız, önemli olanı bulmanıza ve zaman kazanmanıza yardımcı olur. İnsanlarla bağlantı kurmak, programınızı yönetmek, boş bir zaman bulmak, hatırlatıcı kurmak, görev eklemek ve bunun gibi çok daha fazlası için ana dilinizde yazın veya konuşun. Ayrıca yerel bilgileri bulabilir, tanımlar alabilir ve son haberleri, hava durumunu, finansal güncellemeleri takip edebilirsiniz.”

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu