Kripto Para Haberleri
Trend

Monero Nedir? Nasıl Alınır?

Monero Nedir? Nasıl Alınır? Monero kaç dolar oldu?

Monero, kriptoparasında yer alan bir altcoindir. 2014 yılında oluşturulumş ve piyasaya sürülmüştür. Monero, açık kaynak ve merkezi olmayan bir kriptoparadır. Monero, C++ diliyle yazılmıştır. Kriptopara piyasasında XMR olarak bilinir.

MONERO NEDİR?

Monero, gizlilik üzerine odaklanmış olan bir kriptopara birimidir. Gizlilik ise kriptoparaların en çok tercih ettiği özelliktir. Monero’nun da gizlilik özelliği nedir diye soracak olursanız; cüzdan adreslerini gizleyebiliyor.

Diğer kriptoparaların cüzdan adreslerini öğrendiğinizde, o adrese gelen veya o adresten giden transferleri takip edebiliyorsunuz fakat Monero’da bu durum söz konusu olamaz. Bu yüzden bu gizlilik özelliğine önem veren herkes için Monero eşsiz bir kriptoparadır.

monero coin nedir 810x348 1
Monero Nedir? Nasıl Alınır? 4

“MONERO, ABD YAPTIRIMLARINDAN KAÇINMAK İÇİN İYİ BİR ARAÇ OLABİLİR”

Geçtiğimiz günlerde İran’ın en büyük kriptopara borsası olan EXIR, Monero’yu listelediğini duyurdu. Bu haberi ise Monero’nun sözcüsü olan Paul Janowitz Twitter adresinden duyurdu. Hatta Janowitz, Monero’nun ABD’nin yapacağı yaptırımlardan kaçınmak için çok iyi bir araç olabileceğini ifade etti. İran ile ABD arasındaki ticaret yaptırımlarını da düşünecek olursak Monero’nun akıllıca bir adım attığını görebiliyoruz.

Monero’nun gizliliğinden dolayı çokça kullanıldığı tahmin ediliyor. Genelde Monero’yu hackerler ya da illegal iş yapanların tercih ettiği tahmin ediliyor.

Monero Nedir? Bu yönden bakıldığı zaman Monero’nun gizliliği nedeniyle bankaların ve vatandaşların çokça tercih edebileceği bir kriptopara konumuna gelebilir.

Monero’nun çok kullanıldığı ve tercih edildiği kriptopara piyasasındaki yerinden anlayabiliriz. Kriptopara piyasasında ilk 20’de yer alan Monero şu an piyasa değeri itibariyle 17.sırada yer alıyor.

monero coin
Monero Nedir? Nasıl Alınır? 5

Piyasa değeri: 1.15 milyar $

1 Monero (XMR): 65.5 $

Piyasadaki arz: 17,59 milyon

Şu anki 24 saatlik hacim: 53,68 milyon $

Toplam arz: Bilinmiyor

MONERO NASIL ALINIR?

Monero, diğer kriptoparalar gibi aynı şekilde kriptopara borsalarından kredi kart, nakit, havale ve takas yoluyla alınabilir.

Monero’nun listelendiği borsalar;

-Binance

-Bitfinex

-Kraken

-Bithumb

-Bittrex

-BTSE

-Dcoin

-Thodex

Monero Nedir? Nasıl Alınır?

Monero Nedir? Nasıl Alınır?

Monero Nedir? Nasıl Alınır?

Monero Nedir? Nasıl Alınır? Monero kaç dolar oldu? Monero hangi borsalarda listeleniyor?

User Rating: 4.35 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu