Sosyal Medya
Trend

Netflix kapanacak mı?

Netflix kapanacak mı? Bugün Meclis’e gelecek olan yeni kanun teklifinde Türkiye’de sosyal medya platformlarıyla ilgili düzenlemelerin nasıl olacağı büyük bir merak konusu. Konuyu herkes yakından takip ediyor diyebiliriz. Özellikle de Netflix ile ilgili yapılan tartışmalar gündemin başında geliyor? Netflix kapanacak mı sorusu kafalarda… Peki yeni kanun teklifinde sosyal medya platformlarıyla ilgili düzenlemeler nasıl olacak?

YENİ DÜZENLEMEDE ÖNE ÇIKAN KONULAR

Ak Parti’nin bugün Meclis’e sunduğu kanun teklifi ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kanun teklifinin 9 maddeden oluştuğunu belirtti, sosyal ağ sağlayıcılarının artık sorumluluk sahibi olacağını aktardı. Dikkat çeken ayrıntı ise artık sosyal medya kavramı yerine sosyal ağ kullanımı benimsenecek.

netflix 815
Netflix kapanacak mı? 3

Zengin, 1 milyondan fazla kullanıcısı olan sosyal ağ platformlarının Türkiye’de zorunlu olacak şekilde temsilcilik bulundurması gerekecek açıklamasını yaptı. Ayrıca yapılan bir şikayete 48 içerisinde yanıt verileceği açıklaması da yapıldı. Eğer 48 saat içerisinde yanıt verilmediği taktirde 10 milyon TL ceza verileceği ifade edildi. Meclis’e sunulacak olan kanun teklifinin haftaya yasalaşması bekleniyor.

NETFLİX KAPANACAK MI?

Yasalaşacak olan kanun teklifiyle birlikte sosyal ağ platformlarında yeni düzenlemeler ve sınırlandırmalar olacak. Bu konuyla ilgili en çok tartışılan platform ise Netflix oldu. Netflix’te yer alan eşcinsel içerikli yapımlar tartışma konusu oldu. Netflix’in Türkiye’den çekileceği ilgili iddialar ortaya atıldı. Fakat Netflix’in böylesine bir pazardan çekilmesi elbette stratejik bir hamle hatası olacaktır. Türkiye’de yaklaşık 1.5 milyon ücretli abone bulunuyor. Bu sayıyla hesaplandığında ortalama aylık olarak Netflix’in Türkiye’deki kazancı 45 milyon TL. Fakat Netflix, elde ettiği gelirin bir bölümünü RTÜK’e vermek zorunda.

Netflix Türkiye’den yapılan iddialar hakkında açıklama yapıldı. Netflix Türkiye Sözcüsü, “Türkiye’deki isimlerle çalışmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya bağlılığımız devam ediyor. Şu anda devam eden ve ileride de yapılacak olan projeler üzerine çalışmaya devam ediyor. Bu projeler bizi heyecanlandıran projeler.” açıklaması yaptı. Yani anlaşılacağı üzere Netflix’in kapanması gibi bir durum söz konusu değil.

Geçtiğimiz günlerde gazeteci Cüneyt Özdemir, AK Parti ile Netflix’in restleştiğini ve Netflix’in Türkiye’den çekileceğini iddia etmişti. Yeni düzenlemenin detayları nasıl olacak hep birlikte göreceğiz. Ayrıntıları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Netflix kapanacak mı?

Netflix kapanacak mı?

Netflix kapanacak mı?

Netflix kapanacak mı?

Netflix kapanacak mı? Netflix Türkiye'den çekilecek mi? Yeni kanun teklifinde düzenlemeler nasıl olacak? Netflix'e nasıl üye olunur?

User Rating: 5 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu