Sosyal Medya
Trend

Netflix VPN İle Nasıl İzlenir?

Netflix VPN ile nasıl izlenir? Türkiye’de günlerdir, yeni kanun teklifiyle birlikte gelecek olan sosyal medya düzenlemesi tartışması yapılıyor. Sosyal medya düzenlemesi içerisinde en çok tartışılan platform ise Netflix oldu. (Netflix kapanacak mı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz)

Netflix’in kapanacağı iddiası gündeme gelmiş fakat daha sonra Netflix Türkiye tarafından yapılan açıklama ile platformun Türkiye’de kapatılmayacağı ve hizmet vermeye devam edeceği ifade edilmişti.

Netflix’in kapanacağı iddiası sonrası akıllara VPN ile Netflix izlenir mi sorusu geldi. Daha önce VPN ile Netflix izleme konusuyla ilgili bir şeyler duymuşsunuzdur heralde. Netflix’i VPN ile izlemek başka bir ülkenin Netflix yapımlarını izleyebilmek anlamına gelebiliyor. Ya da başka bir ülkeden Netflix Türkiye yapımlarını izlemek gibi…

Fakat VPN sunucularının çoğu Netflix bloklamasını kaldırmıyor. Bu yüzden VPN seçimi yaparken Netflix bloklarını kaldıran bir VPN olduğundan emin olun. Peki hangi VPN’ler en iyisi?

Netflix, dünyada çokça adından bahsettiren en popüler dizi, film, belgesel ve birçok yapımı içinde barındıran bir platformdur. Dünyada 190’dan fazla ülkede hizmet veriyor. Türkiye’de Netflix dışında Puhutv ve Blutv ve Hulu platformları da mevcuttur.

images
Netflix VPN İle Nasıl İzlenir? 4

Netflix, coğrafyadan coğrafyaya farklı hizmetler veriyor. Netflix ABD, şu an en çok içeriği olan ve en iyi hizmeti veren yerdir. ABD dışındaysanız Netflix ABD’yi izlemeniz mümkün değildir. Yani Netflix ABD’de olan bir yapım Netflix Türkiye’de olamayabiliyor. İşte burada da VPN devreye giriyor. VPN’i size uzun uzadıya anlatmamak için buradaki linkten VPN nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

VPN İLE NETFLİX NASIL AÇILIR?

Eğer sizdeki VPN, Netflix’i açamıyorsa bu VPN’in Netflix için uygun olmadığı anlamına geliyor. Çünkü Netflix bu konuda çok hassas davranarak neredeyse çoğu VPN programını engellemektedir. Çünkü yapımcıların yani telif hakkı elinde olanlar da Netflix’ten bunu bekliyor. Kaçak yayınları engellemek.

Netflix’i açan VPN’ler ise sürekli olarak IP ve sunucularını sürekli olarak güncellemektedir. Bu yüzden Netflix’i açmak için birçok sunucuya sahip olabiliyorlar. Yani VPN sunucuları ile Netflix arasında aslında bir savaş var diyebiliriz. Fakat bu savaşta genellikle kazanan taraf Netflix oluyor. VPN hizmeti veren sunucular için bu hizmet çok maliyetli olabiliyor.

netflix
Netflix VPN İle Nasıl İzlenir? 5

Netflix için en iyi VPN hizmeti veren birkaç VPN programı var elbette. Fakat yine de VPN ile Netflix’i açmak çok kolay olmayacaktır. Çünkü VPN en iyi VPN’leri hedefe alıyor. Hotspot Shield, TunnelBear veya Windscribe kullanıyorsanız, kötü niyetli proxy hatalarını görmeniz yüksek olasılıklıdır.

Ücretsiz VPN kullanmak genellikle tehlikelidir. Bu yüzden ücretli VPN hizmeti kullanmayı tercih etmenizde fayda vardır. Yoksa verileriniz başkalarının ellerine geçebilir.

İŞTE EN İYİ VPN HİZMETİ VEREN MARKALAR

-ExpressVPN

-Nord VPN

-Surfshark VPN

-Private VPN

-Vypr VPN

Netflix VPN İle Nasıl İzlenir?

  • Yukarıdakilerden bir VPN sağlayıcısı seçin
  • VPN’nin resmi web sitesine erişmek için TURUNCU düğmesine tıklayın
  • Bir hesap açın ve servislerine üye olun.
  • Cihazınız için istemciyi indirin, yükleyin ve başlatın
  • Yazılımda, Türkiye’de Netflix Türkiye için bir sunucu ve ABD’de Amerikan Netflix için bir sunucu belirleyin
  • Bağlan” düğmesine tıklayın
  • Netflix web sitesine veya uygulamasına geri dönün, tadını çıkarın!

Ücretli VPN kullanmaya özen gösterin!

Netflix VPN İle Nasıl İzlenir?

Netflix VPN İle Nasıl İzlenir?

Netflix VPN İle Nasıl İzlenir?

Netflix VPN İle Nasıl İzlenir? VPN ile Netflix izlemek için ne yapmalı? Netflix Türkiye için VPN gerekli midir?

User Rating: 4.2 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu