Bilgi

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar Oldu?

2022 köprü geçiş ücreti ne kadar oldu? Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar Oldu? sorular yeni yılla birlikte en çok merak edilen sorulardan oldu… Zamlarla geçen 2021 yılının ardından 2022 yılının ilk günüyle birlikte yeniden zamlar bizleri karşıladı. Köprü, otoyol ve ulaşım olmak üzere birçok kaleme zam geldi.

Özellikle otoyol ve köprü geçişlerine gelen zamlar tepkiyle karşılandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2022 senesi için boğaz köprülerine zam yapıldığını açıkladı. 15 Temmuz ve Fatih Sultan Mehmet köprü geçiş ücretleri 2022 yılının ilk günü itibariyle zamlandı ve çift geçiş tarifesi uygulanmaya başlandığını açıkladı.

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar Oldu?
Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar Oldu?

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar Oldu?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Otoyol, Boğaz Köprüleri ve Avrasya Tüneli geçiş ücretleri, 1 Ocak 2022 Cumartesi günü saat 00.00’dan itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlenmiştir. Daha ekonomik, güvenli ve daha kısa sürede ulaşım imkânı sağlayan erişme kontrollü otoyolların, Boğaz Köprülerinin ve Avrasya Tüneli’nin servis sürelerinin uzatılması ve vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunulması amacıyla yapılan düzenlemede bakım ve işletme maliyetlerindeki artışlar ile işçilik ve malzeme fiyatlarındaki artışlar göz önüne alınmıştır.

15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinde uygulanan tek yönlü ücretlendirme, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren köprü geçiş ücretleri iki eşit parçaya bölünerek iki yönlü olarak değiştirilmiştir. Boğaz Köprülerinde tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 TL olarak belirlenmiştir. Araç sınıflarına göre Boğaz Köprüleri geçiş ücret tarifesi ekte verilmiş olup, otoyollardaki geçiş ücret tarifelerini içeren bilgiler ise uygulama tarihinden itibaren Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesi www.kgm.gov.tr adresinde yol kullanıcılarının ve ilgililerin hizmetine sunulacaktır. Avrasya Tüneli’nde ise otomobil geçiş ücreti 05:00 – 24:00 saatleri arasında tek yönde 53 TL, 00:00 – 05:00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli olarak 26,50 TL olarak belirlenmiştir. Kamuoyuna duyurulur” denildi.

Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar Oldu?
Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücreti Ne Kadar Oldu?

Merak edilen zamlardan bir tanesi de Osmangazi Köprüsü’ne gelen zam konusuydu. Yeni yılda geçerli olacak zamlı ücretlerde rakamlar şöyle: otomobiller için 184.5 TL olarak belirlenmiş durumda. Köprüden geçmek isteyen motosikletler 129 TL, minibüs ve ticari araçlar 295 TL, kamyonlar 464.5 TL, tırlar 585 TL ve otobüsler ise 350 TL ödeme yapacak.

15 TEMMUZ KÖPRÜSÜ GEÇİŞ ÜCRETİ NE KADAR OLDU?

İstanbul’da en çok kullanılan ücretli yollardan bir tanesi de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü… Yeni yılla birlikte Boğaz Köprülerinde (15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve FSM) tek yön otomobil geçiş ücreti 8,25 TL olarak zamlanmıştı. Yani otomobiller geliş gidiş olmak üzere toplamda 16.50 TL ödeme yapacak.  

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu