Teknoloji

Paypal nedir? Paypal ne işe yarar? Nerede kullanılır?

Paypal nedir? Paypal ne işe yarar? Nerede kullanılır? Artık günümüz dünyası dijital para ödeme sistemleriyle ilerleme kaydediyor. Online olarak ödeme sistemleri hem hızlı hem de güvenli bir şekilde yapılıyor. Artık ihtiyaçlarımızı online alışveriş sitelerinden karşılayabiliyoruz. Yemek, kozmetik, alışveriş, para transferleri vs. her şey dijital ödeme ile yapılabilmektedir. Bu ödeme sistemlerinden birisi de Paypal’dır.

MAİL YOLUYLA PARA YOLLAMA

Paypal nedir? Paypal, Elon Musk’ın da kurucuları arasında bulunduğu ABD’de kurulmuş olan internet üzerinden yapılan bir ödeme sistemidir. Paypal’da ister kredi kartı kullanın ister kullanmayın alışverişinizi yapabilirsiniz. Ayrıca para gönderme de yapabilirsiniz. İstenilen bir kişiye mail yoluyla para yollanmasını da sağlar. Hatta bu yöntemle birlikte Paypal adından çokça söz ettirmişti.

Paypal nedir? Paypal ne işe yarar? Nerede kullanılır? 4

Kısacası Paypal için, ‘uluslararası bir ödeme ve para transferi sistemidir’ diyebiliriz.

Paypal, birçok Avrupa ülkesinde yerel siteler bulundurur ve sorunsuz bir şekilde hizmet verir.

Paypal’da ABD doları veya YEN gibi birçok para birimi ile işlem yapabilirsiniz. Dövizler arasındaki değişimleri kendi otomatik kur sistemi ile hesaplayarak yapar. Döviz kurlarını öğrenmek için de Paypal’ın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Not: Paypal’ın yaptığı açıklamaya göre şirket, Rusya’da ülke içindeki para transferlerini durduracağı kararı aldı. Fakat Paypal, Rusya’daki ofisini kapatmayacağı sadece yurt dışı işlemleriyle ilgileneceğini duyurdu. Paypal daha önce 2016 yılında Türkiye’deki faaliyetlerini de durdurduğunu açıklamıştı.

3b9e196c 7bb8 4313 9ed1 89e6ae38cadd
Paypal nedir? Paypal ne işe yarar? Nerede kullanılır? 5

Paypal’ın faaliyetlerini sona erdirilmesi gerekçesi olarak; BDDK’ya yapılan lisans başvurusunun reddedilmesi gösterildi.

Eğer yurt dışında ciddi bir ticaret yapıyorsanız Paypal hesabı çok gereklidir. Paypal hesabı ticari kuruluşlar veya ticaretle uğraşan kişiler için vazgeçilmez bir ödeme sistemidir. Fakat Türkiye’de faaliyette olduğu dönemlerde yüksek komisyonlardan dolayı çokça şikayet ediliyordu ve bu da Paypal’ın Türkiye’de çok fazla talep edilmemesine neden oldu. Hatta Paypal’ın Türkiye’de kapanması sonucu yurt dışı ile ticaret yapan firmalar çokça sorun yaşamıştı.

Fakat genel olarak Paypal’ın satıcı ve tüketici arasındaki anlaşmazlığı çözme yöntemi ve güvence vermesi bakımından çok avantajlı diyebiliriz.

Paypal nedir? Paypal ne işe yarar? Nerede kullanılır?

Paypal nedir? Paypal ne işe yarar? Nerede kullanılır?

Paypal nedir? Paypal ne işe yarar? Nerede kullanılır?

Paypal nedir? Paypal ne işe yarar? Nerede kullanılır? Paypal uluslararası para transferi yapmaya yarayan bir ödeme sistemdir.

User Rating: 4.5 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu