Sosyal Medya
Trend

Pinterest nedir? Ne işe yarar?

Pinterest nedir? Ne işe yarar? Pinterest, genellikle fotoğraf veya resimlerin ağırlıklı olarak paylaşıldığı, popüler ve 2010 yılında Amerika’da kurulmuş olan bir sosyal medya platformudur. Burada kullanıcılar genel olarak fotoğraf paylaşımında bulunur. Ayrıca başkasının beğendiğiniz fotoğrafını kendi profilinizde de paylaşabilirsiniz.

Pinterest’te moda, sanat, dekorasyon, tablolar gibi birçok kategori bulunuyor. Buradaki görseller etkileyici bir şekilde hizmete sunuluyor. Burada insanların özel hayatlarındaki fotoğraflarından ziyade hobilerle ilgili ilham verici görseller bulunuyor.

pinterest yatirim aldi
Pinterest nedir? Ne işe yarar? 3

Pinterest, genel anlamda kadınlara ve erkeklere hitap etmesine rağmen ağırlıklı olarak kadınlar tarafından daha fazla aktif kullanılıyor.

Pinterest Ne İşe Yarar?

Pinterst, üyelerine sınırsız bir şekilde pano sağlar. Buraya, telefonlarınıza veya bilgisayarlarınıza atacağınız fotoğrafları atabilir ve cihazlarınızdan depo alanı tasarruf edebilirsiniz. Buradaki görsellere tekrar istediğiniz zaman kolayca erişebilirsiniz.

Pinterst’te birçok kategori bulunduğundan dolayı fotoğraflarınızı kolay ve işlevli bir şekilde gruplandırarak kategori haline de getirebilirsiniz. Ayrıca 2013 yılında getirilen bir özellikle özel işletmeler de hesaplarını açarak analiz ve istatistik araçlarını kullanabilmektedir.

Pinterest İle Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest ile para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Peki Pinterest’te para nasıl kazanılıyor? Gelin biraz da bundan bahsedelim!

1- Oluşturacağınız pano ile hobilere hitap eden paylaşımlar yaparak çok takipçili hesaplarla iletişime geçerek buradaki fotoğraflarınızı pazarlayabilirsiniz. Panolarınıza takipçiler alarak mail listesi oluşturup bu kullanıcılara fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

2- Oluşturacağınız panodaki içerikleri şirketlere veya sponsor olabilecek markalarla paylaşarak onlarla iletişim haline geçebilir ve hesabınızın aktifliğine göre sponsorluk anlaşması yapabilirsiniz. Örneğin, video oyunları ile ilgili bir pano için bu alandaki sponsorlara yönelebilirsiniz.

3- Satış ortağı olduğunuz markaların ürünlerini tanıtabilir ve buradan da ekstra gelir sağlayabilirsiniz.

4- Kendi ürünlerinizi de tanıtıp satış yapabilirsiniz. Ürünlerinizi ne kadar kullanıcıya ulaştırırsanız o kadar fazla para kazanma ihtimaliniz olur.

5- Pinterest’teki arama motoru için seo çalışması yaparsanız aranılan kelimelerde öne çıkma ihtimaliniz de o kadar artarak kullanıcılara ulaşırsınız.

Pinterest İle Para Kazanılır Mı?

Evet, Ürün satışı ve pinleme ile kazanabilirsiniz.

Pinterest nedir? Ne işe yarar?

Pinterest nedir? Ne işe yarar?

Pinterest nedir? Ne işe yarar?

Pinterest nedir? Ne işe yarar? Nasıl üye olunur? Hangi amaçla kullanılmaktadır? Pinterest ile para nasıl kazanılır?

User Rating: 4.83 ( 2 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu