PlayStation
Trend

PS5 fiyatı belli oldu!

PS5 fiyatı belli oldu! Merakla beklenen PS5 fiyatı belli olmaya başladı. Sony’nin aralık ayında satışa sunacağı tahmin edilen konsolun yurt dışı fiyatı da sızmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan PS5’in konsol tasarımı ve oyunları oyuncularla paylaşılmıştı. Tanıtımda PS5’in fiyatıyla ilgili bir şeyler söylenmedi fakat yakın çevrelerden ortaya atılan iddialara göre PS5’in fiyatı sızdırıldı.

PS5 fiyatı belli oldu!

Sosyal medya platformu Twitter’dan atılan bir tweette PS5’in fiyatlarını belli olduğu iddia edildi. Buna göre Playstation 5’in dijital sürümü 399 Euro, standart sürümü yani diskli olan tasarımı ise 499 Euro’dan satışa çıkarıldı.

ps5
PS5 fiyatı belli oldu! 4

Diğer yandan PS5‘in oyun kolu olan DualSense’in ise 49 Euro olduğu görülüyor.

Playstation 5 fiyatlarının ortalama bir şekilde böyle olacağı iddia edilirken Türkiye fiyatıyla ilgili henüz bir bilgi yok ortada. Türkiye’de ise tahminlere göre PS5’in fiyatı 6-8 bin TL arası olacağı ifade ediliyor.

ps5
PS5 fiyatı belli oldu! 5

Diğer yandan PS5 için çıkacak oyunların fiyat etiketi, PS4 olanlara göre 10 dolar daha pahalı olacak. Bu durum, Xbox Series X konsoluna çıkacak oyunlar için de geçerli.

PS5 ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ultra yüksek hızlı SSD ile yıldırım hızında yüklemenin yanı sıra dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikler ve 3D Ses desteğiyle daha derin bir etkileyicilik deneyimleyin ve yeni nesil PlayStation® oyunlarını keşfedin. 

Yıldırım hızı 

PlayStation konsolunun neler yapabileceğini baştan yazan özel CPU’nun, GPU’nun ve Entegre Giriş/Çıkış özellikli SSD’nin
gücünden faydalanın. 

Ultra Yüksek Hızlı SSD 

Konsolunuzdaki PS5™ oyunlarının neredeyse anında yüklenme hızıyla oyun deneyiminizi en üst düzeye çıkarın. 

Entegre Giriş/Çıkış  

PS5™ konsol sistemlerinin özel entegrasyonu, içerik üreticilerinin verileri SSD’den çok yüksek hızlarda almalarını sağlayarak oyunları daha önce mümkün olmayan yöntemlerle tasarlamalarına olanak tanır.

PLAYSTATİON 5 OYUNLARI NELERDİR? GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

PS5 fiyatı belli oldu!

PS5 fiyatı belli oldu!

PS5 fiyatı belli oldu!

PS5 fiyatı belli oldu! Bir iddiaya göre Playstation 5 yurtdışı fiyatı belli oldu. PS5 fiyatı 399 euro ve 499 euro olmak üzere satışa çıktı.

User Rating: Be the first one !

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu