Mobil UygulamaTeknolojiYazılım
Trend

Reskin ile Neler Yapılır?

Reskin ile Neler Yapılır? Artık günümüzde herkes bir şekilde cep telefonunda, oyun konsollarında oyun oynuyor ve hatta saatlerimizi geçiriyoruz. Peki oynadığımız oyunlar nasıl yapılır? Oyun motorları nasıl yapılıyor? Bu oyun motorlarından bir tanesi de Reskin’dir. Ne işe yarar peki Reskin?

Reskin Nedir?

Reskin, kelime anlamı olarak yenilemek veya değiştirmektir. Ne işe yarar Reskin? Reskin, Unity oyun yazmak için kullanılan bir oyun motorudur. Reskin oyun motoru ile android, ios, mobil cihazlar, windows ve oyun konsolları için oyunlar yapabilirsiniz. Bu motor sayesinde 2d ve 3d oyunlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Reskin app 1
Reskin ile Neler Yapılır? 4

RESKİN NE İŞE YARAR?

Başta mobil olmak üzere aynı tarzda birçok oyun bulunuyor. Benzer oyunlar farklı görsellere ve arayüzlere sahiptir. Aslında birçok oyun birbirinin aynısı özellikle küçük mobil oyunlar. Aynı tarzda olan oyunları Reskin ile farklı bir görünüm kazandırarak onu yeni bir oyunmuş gibi ortaya çıkarabilirsiniz. Yeni grafikler yazarak bir oyunun görünümünün Reskin ile değiştirebilirsiniz. Fakat oyun temel özellikleri aynı kalır. Bunun için Reskin çok fazla kullanılan bir yöntem ve uygulamadır. Oyun yazan ve onları ortaya çıkaran yazılımcılar, yazdıkları oyunları sanal ortamda çok sayıda kişiye satabilir. Eğer Reskin programı olmasaydı bu oyunların sayısı beş ya da altıdan fazla olmazdı. Ama bu program sayesinde var olan bir oyunun grafikleri değiştirilir ve başka bir oyun haline getirilir. Böylece oynayan kişi de yepyeni bir oyun oynuyormuş gibi hisseder. Kısacası, Reskin yapanlar oyunun grafikleri üzerinde değişiklik yapar ve oyunu yeniler.

Reskin uygulaması aynı zamanda para kazandırabilen bir uygulamadır. Yani Reskin ile oyun yazarak para kazanabilirsiniz. Yani siz Reskin ile ne kadar güzel görsel veya grafik yaparsanız, oyunseverler de oyun marketlerinde beğenilir ve daha fazla indirme fırsatı yakalarsanız. Bu da sizin para kazanmanıza sebep olacaktır.

Kimler Reskin Yapabilir?

Reskin yapabilmek için belirli bir kod bilgisine sahip olmanız lazım. Bu konuda kendinizi geliştirmek için bir geliştirici firmadan yardım alabilir ya da bir eğitim setinden yararlanabilirsiniz.

a3aecbf7 6292 448d aee7 f83f332b9c70 711x400 2
Reskin ile Neler Yapılır? 5

Var olan bir kaynak kodunu yeni bir tasarıma kavuşturma uygulamasını gerçekleştirmeniz Reskin yapabilmeniz manasına gelir. Kaynak kodu değiştirip geliştirebilmek için de belirli bir seviyede bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Reskin oyun uygulamaları dışında her türlü uygulama ile yapılabilir. Bu uygulamalar arasından sizin Reskin yapmak istediğiniz oyuna benzer bir uygulama seçebilirsiniz. Kod kullanma, açık kaynak kodu kullanma ve uygulamaları rahat bir şekilde kullanabilme Reskin yapacak olan kişilerin iyi bilmesi gereken konulardır.

Reskin ile Neler Yapılır?

Reskin ile Neler Yapılır?

Reskin ile Neler Yapılır?

Reskin ile Neler Yapılır? Reskin bir oyun yapma motorudur. Var olan bir oyunun görselini değiştirir ve yeni bir oyunmuş gibi sunar.

User Rating: 4.3 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu