Mobil Uygulama
Trend

Reskin Nedir? Nasıl Yapılır?

Reskin nedir? Nasıl yapılır? Artık günümüzde neredeyse herkes bir şekilde oyun oynamaktadır. Kimilerimizi telefondan kimilerimiz bilgisayarlardan kimilerimiz de diğer konsollardan oyun oynuyoruz. Son dönemde mobil oyunlar oldukça popüler. Mobil oyunların popüler olması yaş olarak ileride olanların da artık telefonlardan oyun oynamasında önemli rolü var. Bu mobil oyunları da yapan bir motor var elbette. Reskin nedir?

Bu alanda yazılımcıların kendisini geliştirerek çok iyi para kazandığını da söyleyebiliriz. İşte bu bu mobil oyunları yapan motorlardan birisi de Unity’dir.

unity 3d
Reskin Nedir? Nasıl Yapılır? 5

Unity nedir?

Unity, IOS, android, windows ve diğer oyun konsollarında oyun oynamamızı sağlayan motordur. Yani Unity bir oyun yazma motorudur. Unity, 2d ve 3d oyun yazmak için kullanılan bir motordur. İster ücretsiz olarak ister pro (ücretli) olarak kullanabilirsiniz.

RESKİN NEDİR?

Unity ile oyun yapan kişiler bu oyunlar dosyaları ile birlikte ya da kaynak dosyasız olarak satabilirler. Yani size oyunu hazırlayıp teslim ederler. Bu oyunu satın alan kişiler de reklamını yaparak App store ve google play mağazalarında önde çıkmasını sağlarlar. Peki bir oyunun birden fazla olduğunu düşünsenize? İşte Reskin burada devreye giriyor.

a3aecbf7 6292 448d aee7 f83f332b9c70 711x400 1
Reskin ile değiştirilmiş örnek bir oyun.

Reskin, adından da anlaşılacağı üzere yeni bir görünüm kazanma şeklinde çevirebiliriz. Oyunu alan satıcı Reskin ile oyuna yeni grafikler katarak oyunun görünümünü değiştirebilir. Yani bir oyunu yeniden düzenleme imkanı sunar Reskin.

Yeni grafiklerle birlikte aynı oyun aslında başka bir oyunmuş gibi görünür. Yani diğer rakiplerine göre daha da üste çıkma şansı elde eder. Grafikleriniz ne kadar iyi ise kullanıcılar da o oyundan o kadar fazla etkilenir ve oyunu oynamaya başlar.

6a9f3337 6ab8 448a 84c4 9bf7631fb822 1400x788 1
Reskin Nedir? Nasıl Yapılır? 6

RESKİN İLE NELERİ DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ?

Alınan oyunu tamamen değiştirme şartı bulunmaz. Oyunu satın alan kişinin yaratıcılığına ve imkanına kalmış bir durum bu. Tabi değiştirilmesi gerekenler var elbette: Arka planlar, büyük görseller gibi oyuna yeni hava katacak şeyleri değiştirmek gereklidir.

Reskin ile oyunun adı, arka planı, büyük görselleri, logo, oyunun açılışı ve oyunun menüsü gibi önemli şeyleri değiştirebilirsiniz.

Reskin fiyatları projeye göre değişebilir.

Reskin Faydaları Nelerdir?

Logo ile daha da ilgi çekici hale gelebilir.

Oyundaki açılışlar, logo, müzik veya animasyonlar değiştirebilir.

Oyun haritaları olsun ve birçok özellik değiştirebilir.

Reskin nedir? Nasıl yapılır?

Reskin nedir? Nasıl yapılır?

Reskin nedir? Nasıl yapılır?

Reskin nedir? Nasıl yapılır? Reskin, oyunların görünümünü değiştiren bir uygulamadır. Reskin nerede kullanılır?

User Rating: 4.29 ( 4 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu