Kripto Para Haberleri
Trend

Ripple nedir?

Ripple nedir? Kriptoparalar giderek hayatımızda daha fazla yer edinmeye başladı. Tahminlere göre birkaç yıl içerisinde günlük yaşamımızda alışverişlerimizde veya para transferlerinde artık dijital paraları kullanacağız. Ripple da bu ödemelerden bir tanesi olacak. Ripple nedir?

RİPPLE NE İŞE YARAR?

Ripple, bizlere döviz borsası, ödeme sistemi ve havale ağı sunuyor. Bu ödeme sistemi aynı zaman Ripple Ödeme Protokolü olarak da adlandırılır. Ripple da birçok dijital para gibi açık kaynak internet protokolü ile dağıtılır. Ripple’ın borsadaki adı XRP olarak adlandırılmıştır.

Ripple nedir? 3

RİPPLE İLE KÜRESEL ANLAMDA ÜCRETSİZ PARA AKTARIMI

Ripple şirketi birçok anlaşma yaparak kriptopara dünyasında emin adımlarla ilerliyor. 2012 yılında piyasaya giren Ripple, küresel sistemde hızlı, güvenli ve ücretsiz para aktarımını hedeflemektedir.

Şu anda toplam arz olarak 100 milyar Ripple bulunuyor. Sistem ve kurallar bunun daha fazlasına izin vermiyor.

RİPPLE CEO’SUNDAN ABD’YE UYARI

Hatta son dönemde Ripple CEO’su olan  Brad Garlinghouse, ABD’ye kripto paralarla ilgilenmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulundu.

ŞU ANDA RİPPLE;

Piyasa değeri: 8.66 Milyar $

Piyasadaki arz: 44.11 milyar adet

Toplam arz: 100 milyar adet

1 XRP: 0,19692 $

Ripple Fiyat Grafiği

Ripple kripto paralar arasında pazar payı bakımından kendine 3. sırada yer buluyor. 41.6 milyar dolarlık Bitcoin ve 22.8 milyar dolar paya sahip Ethereum’u, Ripple 11.5 milyar dolar piyasa hacmiyle takip ediyor. Dolaşımdaki XRP sayısı yaklaşık 38 milyar iken Ripple’ın günlük işlem hacmi 140 milyon civarlarında seyrediyor.

XRP NEREDEN ALINIR?

Dünyada birçok dijital para borsası bulunuyor. XRP’yi Poloniex, GDAX, Bitfinex ve Binance gibi küresel kriptopara borsalarında satın alabilirsiniz. Aynı zamanda Thodex, BTC Türk gib Türkiye’deki kriptopara borsalarından havale yoluyla XRP alınabilir.

Canlı kriptopara borsası

Ripple nedir?

Ripple nedir?

Ripple nedir?

Ripple nedir? Ripple nasıl alınır? Ripple kaç dolar? Ripple nereden alınır?

User Rating: 4.15 ( 2 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu