Oyunlar
Trend

Steam Nedir? Üyelik Nasıl Açılır?

Steam Nedir? Üyelik Nasıl Açılır? Steam, 12 Eylül 2003 yılında Valve tarafından hizmete sunulan dijital bir mağazadır. Steam, Valve’ın en büyük projesi olduğundan dolayı bu nedenle Steam büyük bir popülerlik kazandı. Steam Nedir?

Steam ne işe yarar?

Steam, arkadaşınızla çevrimiçi ve çevrimdışı oyun oynamanızı sağlar. Ayrıca Steam’den oyun alabilir ve oyun satabilirsiniz. Yani bir nevi dijital oyun alım ve satım platformudur diyebiliriz.

Steam’ın program dilleri ise şunlardır; Java, C++, Objective-C

Dijital oyunlar, kutulu oyunlara göre artık daha uygun ve daha ucuza alınmaktadır. Steam, 2014 yılına ilk kez Türk Lirası’na geçmişti. O dönemlerde dolar kuru ise 1.5 TL’ye sabitlenmişti. Steam’de ayrıca ücretsiz oyunlar da mevcut.

Steam TV Arayüzü
Steam Nedir? Üyelik Nasıl Açılır? 3

Steam’ı indirmek gayet basit. Masaüstü bilgisayarınıza kolayca kurulumunu yapıp oyunlar indirebilirsiniz. Linux ve MAC gibi işletim sistemlerinde de çalışmaktadır.

STEAM’E NASIL ÜYE OLUNUR?

Steam’e üye olmak gayet basit. Üye olmanız için aktif olarak kullandığınız herhangi bir mail adresiyle üye olabilirsiniz;

-Steam hesap sayfası gidin,

-E-postanızı yazın ve yaşadığınız ülkeyi belirleyin

-13 yaşından büyükseniz onay verin

-Daha sonra e-posta adresinize bir doğrulama maili gelecektir

-Son olarak Steam hesap adınızı ve şifrenizi girin

Steam’e kaydolma işlemi böylece tamamlanmış olacak Steam’deki oyunların dünyasına katılmış olacaksınız. Steam’deki oyunları, kredi kartı, mobil ödeme, banka para transferi ve steam cüzdan yollarından herhangi birisiyle satın alabilirsiniz.

Ayrıca satın aldığınız oyunlar hesabınızda kalacağından başka bir bilgisayarda Steam üzerinden hesabınızı açıp o bilgisayarda oyunlarınıza erişip kurulumunu yapıp oynayabilirsiniz. Steam’de bulut sistemi olduğundan dolayı kayıtlarınız silinmez ve istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

NOT: Steam’da satın alıp indirdiğiniz oyunları beğenmediğiniz veya bilgisayarınız kaldırmadığı taktirde 2 saat oynama süresini geçmemek şartıyla iade edip paranızı geri alabilirsiniz.

Steam Nedir? Üyelik Nasıl Açılır?

Steam Nedir? Üyelik Nasıl Açılır?

Steam Nedir? Üyelik Nasıl Açılır?

Steam Nedir? Üyelik Nasıl Açılır? Steam'de ücretisz oyunlar nelerdir? Steam bir dijital oyun platformudur.

User Rating: 4.45 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu