Taksi Şikayeti Nereye Yapılır? Alo Taksi Şikayet Hattı 2022

Taksi şikayeti nereye yapılır? Taksi Nereye Şikayet Edilir ? Alo Taksi Şikayet Hattı var mıdır? Tüm soruların cevabı bu yazımızda.

Vatandaşlar taksilerin nereye şikayet edileceği konusunu son zamanlarda internette çok sık aramaya başladı. Bindikleri taksiden memnun kalmayan veya bir sorun yaşayan müşteriler taksilerin nereye şikayet edileceğini merak ediyor.

Taksi şikayeti nereye yapılır? Alo Taksi Şikayet

Günlük hayatın içerisinde neredeyse hepimizin taksilere bir şekilde yolu düşüyor. Son zamanlarda taksilerle ilgili sorunlar yaşanmaya devam ediliyor. Taksilerin müşteri beğenme, güzergah beğenmeme gibi tavırları nedeniyle taksi müşterileri arasında sorunlar yaşanıyor. Peki bu sorunların şikayetleri nereye bildirilir?

TAKSİCİLER ESNAF ODASI TAKSİ ŞİKAYET HATTI KURDU

Taksiciler Esnaf Odası, gelen şikayetleri dikkate alarak bir şikayet hattı kurdu. Yaşanan problemlerle ilgili olarak taksicilere ilişkin İstanbul Taksiciler Esnaf Odası bir iletişim hattı kurdu. Oda’nın 444 15 23 numaralı hattı aranabileceği gibi İBB Beyaz Masa’nın 153 numaralı hattı da aranarak şikayette bulunabiliyor. Böylece müşterilerin taksicilerle ilgili şikayetleri bir kuruma iletilerek gerekli olan problemlerin çözümüne katkı sunuluyor. Ancak taksi plakasını aldıktan sonra hemen İBB 153 arayarak şikayet anında edebilirsiniz. İlgi taksiyi gerekirse araçlarını bağlıyorlar.

TAKSİ ŞİKAYETİ NASIL VE NEREYE YAPILIR?

Taksi şikayeti için aradığınız ALO 153 hattında adımlar şu şekilde işlemektedir;

*Vatandaş dinlenir. Problem ve kaynağı tespit edilir.

*Belirlenen problem, kayıt altına alınır.

*Problem ile ilgilenen müdürlüğe iletilir.

*Başvuruyu alan müdürlüğün, çözüm üretme süreci başlar.

*Müdürlüğün onaylanan çözümü vatandaşa bildirilir.

*Vatandaş dinlenir. Problem ve kaynağı tespit edilir.

*Problem sonuca ulaştırılır.

taksi sikayet hatti

TAKSİ ÜCRETİ NASIL HESAPLANIR?

Taksi ücreti hesaplama işlemi nasıl yapılıyor? Taksi ücreti hesaplama, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası internet sitesi üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Ücret cetveli olarak yer alan ekranda önce ilçe adı yazılmadır. Örnek: Şişli Mecidiyeköy, Beyoğlu Karaköy…

TAKSİ ÜCRETİ HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

• Harita üzerindeki yeşil renkli A ve B işaretlerini başlangıç ve bitiş noktalarını gitmek istediğiniz yeri işaretleyerek de yaklaşık ücreti öğrenebilirsiniz.

• İki nokta arasındaki en kısa mesafenin kullanılıp sonuçlarının getirildiği ücret cetvelinde, trafik yoğunluğu, bekleme süresi vb. diğer durumların etkileri dahil edilmemiştir.

• Hesaplanan değerler yaklaşık sonuçlar getiriyor olup, doğru olmama ihtimali vardır.

• Hesaplamada uygulanan tarife mevcut İstanbul il sınırları içerisinde yürürlükte olan taksi ücret tarifesidir. (Açılış: 3,45; km: 2,10)

• Listelenen değerler kullanıcıların fikir edinmesi içindir.

• Sonuçlardan İTEO hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorum yapın