Otomobil
Trend

Taşıt kredisi faiz oranları nedir? Araba Fiyatları Daha Yükselir Mi?

Taşıt kredisi faiz oranları kaç? Araba Fiyatları Daha Yükselir Mi? Son zamanlarda otomobil piyasası çok hareketli. Türkiye’de 2.el otomobil piyasası her zaman hareketli olan sektörlerden bir tanesi. Araçlara olan talepler fazla olunca araç fiyatlarındaki artışlar da sürekli olarak devam ediyor. Bu durumdan yararlananlar da var fakat fiyatların çok yüksek oranlarda artması diğer yandan eleştiri konusu olabilmektedir.

Fiyat artışları çok fazla olunca tüketici de araba alma konusunda kararsız kalabiliyor. Fakat diğer yandan, kredi faiz oranlarının düşmesiyle birlikte vatandaşlar kredi çekerek araba alıp yatırım yaptıkları gerçeği de var.

2. EL ARAÇ PİYASASINDA FİYATLAR DÜŞECEK Mİ?

2. el otomobil piyasasında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de fiyatları aşağı çekilme ihtimali konusu. 2. el araç piyasası ve sıfır araç üretimi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, “fabrikalar, yan sanayi ve tedarik zinciri ancak eski hızına eylül ayı ile birlikte ulaşabilir. Bu 1-2 aylık bir zaman… Bu zaman diliminden sonra istenilen aracın 1-2 ay beklenmeden bulunabileceğini öngörüyorum. Dolayısıyla sıfır araç bulunurluğu yeteri seviyeye geldikten sonra ikinci elde de bir fiyat dengelenmesi olur.” dedi. Taşıt kredisi faiz oranları kaç?

kolay arabam ile tanisin
Taşıt kredisi faiz oranları nedir? Araba Fiyatları Daha Yükselir Mi? 3

Şahsuvaroğlu’nun da belirttiği gibi piyasada sıfır araç üretiminin çok yavaş olması 2. el araç piyasasını canlandırmaktadır. 2. el araç piyasasındaki kar marjını da hesaba katarsak al-sat konusundaki hareketlenmeler bunu gösteriyor.

Taşıt kredisi faizleri ne kadar?

Kredi faizlerinin düşmesinden dolayı araç alımlarında artışlar yaşandığı biliniyor. Peki taşıt kredisi faizleri ne kadar?

Türkiye Finans: 0,84 %

İş Banaksı: %0,87

Garanti BBVA: %1,14

İNG: %0.82

AKBANK: %0.91

Yapı Kredi: %0,95

Denizbank: %1,79

Halkbank: 0,94

Taşıt kredisi faiz oranları kaç? Araba Fiyatları Daha Yükselir Mi?

Taşıt kredisi faiz oranları kaç? Araba Fiyatları Daha Yükselir Mi?

Taşıt kredisi faiz oranları kaç? Araba Fiyatları Daha Yükselir Mi?

2. el otomobil piyasasındaki fiyat artışları devam ediyor. Taşıt kredisi faiz oranları kaç? Araba Fiyatları Daha Yükselir Mi?

User Rating: 4.65 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu