Telefonu Tv’ye Yansıtma Nasıl Yapılır ?

Telefonu Tv’ye Yatsıtma Nasılır Yapılır? Cep Telefonunuz Üzerinden Wi-Fi Yardımıyla Akıllı Televizyonunuza Görüntü Aktarımı Nasıl Yapılır ? Bu yazımızda detaylı bir şekilde anlatıyoruz.

TV’yi aynı Wi-Fi  üzerindeki kullanılan bir telefona bağlayabilirsiniz. İkisini birbirine bağlamak için, TV’nizden telefonuzun bağlı olduğu Wi-Fi ağına katılın.

Telefonu Tv’ye Yansıtma Nasıl Yapılır ?

telefondan tv ye aktarim

Bu konuya girmeden önce, Wi-Fi’ye bağlanabilen bir TV’niz ve çalışan bir mobil erişim noktanız olduğundan emin olun.

Mobil erişim noktasının çalıştığından emin olduğunuzda, onu akıllı TV’nize bağlamak yalnızca birkaç dakikanızı alır.

  • İlk olarak, mobil erişim noktanız için iyi bir konum seçin. Seçtiğiniz konumun yeterli kapsama alanına sahip olduğundan ve TV’nizden çok uzakta olmadığından emin olmak için telefonunuzdaki alımı test edin.
  • Ağa bağlanmak için bu bilgileri akıllı TV’nize girmeniz gerekeceğinden, mobil erişim noktanızın Wi-Fi ağ adının ve şifresinin hazır olduğundan emin olun.
  • TV’nizi açın ve Ayarlar menüsünü açın. Tv’nizden Ağ Ayarları menüsüne gelin.
  • TV’nizle bağlanabileceğiniz Wi-Fi ağlarını arayın ve kullanılabilir ağlar listesinden erişim noktanızın ağını seçin. Ardından, bağlanmak için şifreyi girin.
  • Bağlandıktan sonra, her şeyin çalıştığından emin olmak için TV’nizde bir program yayınlamayı deneyin. Bulunduğunuz bölgedeki hücresel alımınıza bağlı olarak, video içeriği akışı için hızı iyi olabilir veya çok yavaş olabilir.

Telefonumdan Tv’ye Görüntüyü Neden Yansıtamıyorum ?

  • Öncelikle, her iki cihazında Wi-Fi ile ilgili bir sorunu olup olmadığını kontrol edin.Diğer cihazların Wi-Fi ağınıza bağlanabildiğinden ve TV’nizin diğer ağlara bağlanabildiğinden emin olun. Bu, sorunun gerçekte nerede olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.
  • İkinci olarak, Wi-fi olarak kullandığınızın telefonunuzun internet kotası bitmiş olabilir. Bunu kontrol edin.
  • Üçüncüsü, eğer iki cihazınızında aynı Wi-Fi ağında olduğu halde internet erişiminde hala problem yaşıyorsanız, telefonunuzdaki erişim noktanızın hızını test edin. Erişim Noktanız’a bir telefon veya bilgisayar bağlamayı ve basit bir internet hız testi çalıştırmayı deneyin. Bulunduğunuz yerde gerçekten kötü bir bağlantınız varsa, film ve TV şovlarını yayınlamayı zor veya sinir bozucu bulabilirsiniz. Telefonunuzu farklı bir konuma taşımayı düşünün.

Yorum yapın