Sosyal Medya
Trend

Tiktok Keşfete Düşürme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Tiktok her geçen gün giderek daha fazla abone kazanıyor. Özellikle genç yaşa hitap eden videolarıyla kimilerinin hayatının bir parçası, para kazandığı bir mecra. Tiktok nedir? sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse; Tiktok, Çince bilinen adıyla Douyin, bir video oluşturma ve paylaşmanın olduğu bir sosyal medya platformudur. Tiktok’ta milyonlarca kullanıcı bulunuyor. Kendine has video özellikleri ve efektleriyle öne çıkıyor. Peki Tiktok keşfete düşürme nasıl yapılır? Sizlere bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

İlk piyasaya sunulma tarihi: Eylül 2016

İlk yayınlanma: 14 Eylül 2015 (5 yıl önce)

Resmî sitesi: tiktok.com (İngilizce); douyin.com (Çince)

İşletim sistemi: iOS, Android

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Geliştirici(ler): ByteDance

Tiktok keşfete düşürme nasıl yapılır?
Tiktok keşfete düşürme nasıl yapılır?

Tiktok keşfete düşürme nasıl yapılır?

Tiktok’ta videolarınız belli bir izlenme sayısından sonra kullanıcılarına ödeme yapıyor. Bu yüzden Tiktok kullanıcıları da ilgi çekecek şekilde videolar çekerek buraya yüklüyor. Çekilen videolar Tiktok’ta özellikle de Türkiye’de çok büyük kitleyi çekmeyi başarıyor.

Şimdi asıl soruya gelelim? Çektiğiniz videolar Tiktok keşfet bölümünde nasıl çıkar? Bunun için birkaç ipucu var elbette. Tiktok’ta keşfete düşülen videolar daha fazla kullanıcıya ulaşmış olduğu için videolar daha fazla etkileşim alabiliyor. Bu yüzden Tiktok’ta keşfet bölümü çok önemli bir yer.

Tiktok keşfete düşürme nasıl yapılır?
Tiktok keşfete düşürme nasıl yapılır?

Tiktok keşfete daha hızlı ve daha basit bir şekilde girmek için sizler için birkaç ip ucu derledik. .

  • Öncelikle videolarınızın kalitesine önem verin. Keşfete düşen videoların %95’i artık çok kaliteli bir şekilde çekilmiş videolar ile dolu diyebiliriz. Aslında videonun görüntü kalitesine göre Tiktok size bir puan biçiyor ve bunu keşfete sunuyor. diyebiliriz.
  • İçeriklerinizi veya videolarınızı düzenli olacak şekilde yüklemelisiniz ve içerik modeliniz sürdürülebilir olmasına dikkat edin.
  • Gündemdeki popüler şarkılar ve dublajlar keşfete çıkma şansınızı daha fazla artırıyor. Böylece profilinize daha çok takipçi çekebilirsiniz.
  • Videoların altına etiket kullanırken Tiktok’da güncel olan etiketleri kullanmaya özen gösterin. Bu konu çok önemli. Videolarınızla ilgili anahtar kelimeler ve etiketler videonuzu daha da öne çıkarmak için iyi bir yol.
  • Popüler hesaplardaki videolar ile düet yaparak video çekin ve bunları yayınlamaya çalışın.

Yukarıda dikkat edilmesi gereken basit kuralları sizler için derledik. Bunları yaparak Tiktok’taki videolarınızı daha fazla insana ulaştırabilir ve profilinizin güçlenmesini ve popülerliğini sağlayabilirsiniz.

Tiktok uygulaması nasıl kullanılır?

– Öncelikle uygulama mağazalarından Tiktok’u indirin. Daha sonra profil kısmına dokunarak Tiktok’ta üyelik açın.

– Tiktok’a telefon numarası, mail veya diğer sosyal ağlar yardımıyla da kayıt yapabilirsiniz.

– Profil ve etiket arama kısmı: Sol alt kısımda yer alan “Mercek” görseline dokunarak profilleri ya da diğer etiketleri buradan arayabilirsiniz. Takip ettiğiniz profillerin gönderileri anasayfanıza gelecektir.

– Mesajlar ve Bildirimler: Sağ alt kısımda olan “Mesaj” simgesine dokunduğunuzda bildirimlerinizi ve mesajlarınızı burada görebilirsiniz.

– Video Paylaşmak: Alttaki menünün ortasında yer alan “+” simgesine dokunarak paylaşmak istediğiniz videonuzu kaydetmeye veya seçmeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz paylaşmak istediğiniz videonuza üst kısımda yer alan “Ses seçin” menüsünden müzik ekleyebilirsiniz. Sağ altta yer alan “Yükle” ekranına dokunarak galerinizden video ekleyebilirsiniz

Tiktok Keşfetlik Yemek Etiketleri

#yemek #akşamyemeği #kahvaltı #takipavm #yemektarifleri  #nefis #nefisyemek #yemektarifi #atıştırma #yemekvideo #yemekteyiz #keşfet #keşfetbeni #keşfetteyiz #karşılıklıbeğeni #gt


Tiktok Keşfetlik Eğlence Etiketleri

#eğlence #eğlencelivideolar  #popüler #eğlenceli #2020tiktok #keşfet #keşfetbeni #keşfetbenial #takipavm


Tiktok Keşfet Alan Komik Video Etiketleri

#komik #komikvideo #komikvideolar #takipavm #komikcaps #turksh #komeditürkiye #komikmontaj #çokkomik #komik sahne #takipavm


Tiktok Keşfet Pubg Etiketleri

#pubg #pubgmobile #pubgtiktok #pubgkomik #pubgturkey #game #games #pubglite #pubgmobileturkey #takipavm


Keşfet Alan Tiktok Şarkı Etiketleri

#şarkı #müzik #amatörşarkı #takipavm #music #popüler #ses #damar #karaoke #arabesk #slow #keşfetbeni

Tiktok keşfete düşürme nasıl yapılır?

Tiktok keşfete düşürme nasıl yapılır?

Tiktok keşfete düşürme nasıl yapılır?

Tiktok keşfete düşürme nasıl yapılır? Tiktok video nasıl yükleniyor? Tiktok nedir? Tiktok'a nasıl kayıt olunur?

User Rating: 5 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir Yorum

  1. Tiktok bence cidden yasaklansın hayatımda böyle saçma sapan insanlar görmedim. para için soyunanlar vs neler neler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu