Sosyal Medya
Trend

Tiktok Sonrası Reels Videolarının Süresi Uzadı!

Tiktok Sonrası Reels Videolarının Süresi Uzadı! Dünyanın en çok kullanılan programlarından biri olan Tiktok, sosyal medya platformların en popüler program durumunda. Tiktok videolarının sürelerinin 3 dakikaya çıkarılmasının ardından rakibi olan Instagram da Reels videoları için harekete geçti.

Tiktok Sonrası Reels Videolarının Süresi Uzadı!
Tiktok Sonrası Reels Videolarının Süresi Uzadı!

Tiktok Sonrası Reels Videolarının Süresi Uzadı!

Tiktok, videolarının süresini 3 dakikaya çıkardığını açıkladıktan sonra Instagram da harekete geçerek bu konuda adım attı. Instagram’daki Reels videolarının süresi uzatılarak 1 dakikaya çıktı. Çünkü kullanıcılar artık daha efektif ve daha özgün videolar çekme taleplerinde bulunduğundan 30 saniyelik süre yetersiz kalıyordu.

Çünkü Reels, Tiktok kadar başarılı olamadı. Facebook’un çatısı altında hizmet veren Instagram, Tiktok’u geçme konusunda henüz bir şeyler başarmış değil durumda.

Tiktok Sonrası Reels Videolarının Süresi Uzadı!
Tiktok Sonrası Reels Videolarının Süresi Uzadı!

REELS VİDEOLARI ARTIK 1 DAKİKA OLACAK

Facebook şirketi, Reels videoları konusunda bir açıklama yapmak adına Twitter platformunu tercih etti. Twitter’da mizahi bir şekilde açıklamayı yapan Instagram, artık 60 saniyelik Reels seçeneğinin hizmete girdiğini duyurdu. Söz konusu esprili görsel ise son zamanlarda sosyal medya kullanıcıları arasında oldukça yaygın bir akım durumunda.

Ekran Alintisi
Tiktok Sonrası Reels Videolarının Süresi Uzadı! 5

Instagram reels daha önce 15 ve 30 saniyelik seçeneklere sahipti. Fakat gelen son güncelleme sonrası reels videoları 1 dakika uzunluğunda olabilecek. Tiktok, hızlı değişen doğasını kaybetmeden biraz daha uzun ve çok yönlü içerik yapma konusunda video süresini 3 dakikaya çıkardı.

Instagram gelen en son güncelleme ile birlikte Reels’teki sesi metne dönüştüren bir altyazı çıkartması da hizmete girdi. Instagram daha önce bu etiketi Hikayeler için uygulamaya almıştı. Bu güncellemeyle birlikte işitme sorunu olan kullanıcılar ile uygulamayı sessiz kullanmak isteyenler kullanıcılar için Instagram daha kullanışlı bir hal aldı. Fakat altyazı etiketi şu anda yalnızca İngilizce konuşulan birkaç ülkede hizmete girmiş durumda. Ama yakında diğer ülkelere ve dillere genişlemeyi planladıklarını açıkladılar. TikTok’un ise zaten benzer bir özelliği var.

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu