Sosyal MedyaMobil Uygulama
Trend

Tinder Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tinder nedir? Nasıl kullanılır? Günümüz dijitalleşen dünyasında insanlar artık sanal ortamlarda birbirleriyle hızlıca ve kolayca etkileşim haline gelip arkadaş olabilmektedir. Facebook, Instagram, Twitter vb. birçok sosyal medya platformu mevcut. Peki Tinder nedir? Nasıl kullanılır?

Tinder, İOS ve android işletim sistemlerinden kullanılabilen ve yeni insanlarla tanışma veya bir başka tabirle karşı cinsle flört etme fırsatı veren bir uygulamadır. Genelde en ateşli bekar topluluğu olarak bilinir :) Tinder uygulamasını Sean Rad geliştirmiştir.

Genellikle flört etmek için kullanılan Tinder, aslında yeni insanlarla tanışmak ve gittiğin yerlerdeki insanları tanımak ve onlarla iletişim kurmayı sağlayan bir uygulamadır. Çünkü Tinder, siz neredeyseniz etrafınızdaki ya da daha doğrusu belirli sınırlarda olan lokasyonlardaki Tinder kullanıcılarını gösterir.

tinder 1
Tinder Nedir? Nasıl Kullanılır? 4

TİNDER’DA EŞLEŞME

Tinder, sizin aramak istediğiniz özelliklere ve lokasyonlara göre karşı cinsten olan kullanıcıları önünüze getirir. Match (Eşleşme) yöntemiyle kullanıcılarla iletişim haline geçebilir ve karşılıklı beğeni ile ilginizi gösterebilirsiniz. Match kısmı da iki tarafın birbirini beğendiği taktirde gerçekleşiyor. Tinder’da ortalama her gün 25 milyondan fazla eşleşme gerçekleşiyor. Toplamda ise 30 milyardan fazla eşleşme gerçekleştiği ifade ediliyor.

tinder
Tinder Nedir? Nasıl Kullanılır? 5

TİNDER NASIL KULLANILIR?

Tinder’ı indirdikten sonra bir hesap açarak ya da facebook ile bağlanarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle etrafınızdaki ya da yakınınızdaki kişileri görmek için telefondan konumunuzu açmanı gerekiyor. Daha sonra görmek istediğiniz kişilerin yaş aralığını seçiyorsunuz. Sonra da erkek, kız veya her ikisi de olmak üzere belirlediğiniz alanlardaki kullanıcılar karşınıza çıkacaktır. Beğendiğiniz kişileri sağa (LIKE) kaydırarak ya da beğenmediğinizi sola (NOPE, DISLIKE) kaydırarak tercihinizi yapabilirsiniz. Ya da beğendiğiniz biri için altta Kalp seçeneğini tıklayarak karşı tarafında size kalp atmasını bekleyebilirsiniz.

Aynı şekilde beğendiğiniz kişilerin profiline girerek, en son online durumu ve fotoğraflarını görebilirsiniz.

Tinder’ı genellikle erkeklerin kullandığı ifade ediliyor. Artık neredeyse çoğu telefonda bir Tinder uygulaması görmek şaşırtıcı olmuyor.

Tinder nedir? Nasıl kullanılır?

Tinder nedir? Nasıl kullanılır?

Tinder nedir? Nasıl kullanılır?

Tinder nedir? Nasıl kullanılır? Tinder, online sohbet etme ve flörtleşmeyi sağlayan bir uygulamadır. Tinder eşleşmesi ile flört edebilirsiniz

User Rating: Be the first one !

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu