TeknolojiSosyal Medya
Trend

Twitch Nedir? Twitch’te Nasıl Para Kazanılır?

Twitch Nedir? Twitch’te Nasıl Para Kazanılır? Son dönemlerde Twitch çok popüler olan programlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Peki nedir bu twitch? Bu yazımızda biraz bundan bahsedeceğiz değerli okuyucu.

Twitch Nedir? Twitch’te Nasıl Para Kazanılır?

Günümüz dünyasında artık her dönem yeni bir dijital platform açılıyor. Dijitalleşen dünyada bu kaçınılmaz bir hal aldı artık. Dijital platformlar, dijital dünyaya ayak uyduran ve teknolojinin avantajlarını kullanan yapılardır. Peki Twitch nedir, ne işe yarar? Twitch, elektronik spor ve video oyunlarının canlı yayın olarak yayınlanması hizmeti veren bir platformdur. Twitch, Haziran 2011 yılında Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur.

Twitch Nedir? Twitch'te Nasıl Para Kazanılır?
Twitch Nedir? Twitch'te Nasıl Para Kazanılır? 5

TWİTCH’TE NASIL PARA KAZANILIR?

Gelelim Twitch üzerinden nasıl para kazanılır konusuna. Twitch platformu üzerinden yayın yaparak para kazanılmaktadır. Yapılan yayınlar belirli bağışlar alarak veya kampanyalar düzenleyerek para kazanabilirsiniz. Daha açıklayıcı bir şekilde anlatmak gerekirse, yayının izleyenler, sizin yayınladığınız içerikleri veya yaptığınız başka bir şeyi beğeniyorsa size bağışta bulunabilir. Böylece Twitch üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Twitch Nedir? Twitch'te Nasıl Para Kazanılır?
Twitch Nedir? Twitch’te Nasıl Para Kazanılır?

TWİTCH’TE KAÇ İZLENME NE KADAR PARA GETİRİR?

Twitch’te merak edilen bir konu da izlenme sayısı ile kazanılacak para miktarı. Twitch‘in ortaklık sisteme girdiğiniz vakit, her 1000 izlenme başına 2 TL veya 4 TL arasında para kazanabilirsiniz. Doğal olarak izleyici sayısı artarsa alacağınız ücret 3 TL ile 7.50 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Kanalınıza abone olan izleyiciler farklı ayrıcalıklarla tanışacağı için bu anlamda abone başına 2.5 dolar gibi bir rakam kazanabilirsiniz. Bu rakam belirli zamanlarda güncellenebilir. Twitch‘in kanalınız üzerinden yayınlayacağı reklamlar da sizin için bir kazanç kapısıdır.

Twitch Nedir? Twitch'te Nasıl Para Kazanılır?
Twitch Nedir? Twitch'te Nasıl Para Kazanılır? 6

ABONE SAYISI İLE PARA KAZANMAK

Twitch kanalınıza abone sayısı da aynı şekilde para kazanma yollarından birisidir. Sizin kanalınıza abone olan izleyiciler çeşitli ayrıcalıklarla tanışacağından dolayı bu anlamda abone başına 2.5 dolara kadar para kazanabilirsiniz. Bu para belirli aralıklarla güncellenebilir. Twitch‘in kanalınız üzerinden yayınlayacağı reklamlar da sizin için bir kazanç kapısıdır.

Twitch’te ne yazık ki yaş sınırlaması bulunuyor. Twitch üzerinden yayın yapmak için 13 yaşında ya da bu yaştan daha büyük olmak gerekiyor.6 Haz 2019

Twitch Nedir Nasıl Para Kazanılır?

Twitch Nedir Nasıl Para Kazanılır?

Twitch Nedir Nasıl Para Kazanılır?

Twitch Nedir Nasıl Para Kazanılır?

User Rating: 4.6 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu