Sosyal Medya
Trend

Twitter neden hacklendi? Bitcoin Dolandırıcıları İş Başında Mı?

Twitter neden hacklendi? Bitcoin dolandırıcıları iş başında mı? Dün gece tüm dünyanın konuştuğu bir olay yaşandı. Sosyal medya platformu Twitter hacklendi. Özellikle de ünlü ve mavi tikli hesapların ele geçirildiği olayla ilgili soruşturma hala devam ediyor. Bitcoin dolandırıcılarının iş başında olduğu hacklenme olayı sosyal medyada büyük yankı buldu.

0x0 son dakika bitcoin dolandiriciligi icin twittera siber saldiri yapildi 1594852815449
Twitter neden hacklendi? Bitcoin Dolandırıcıları İş Başında Mı? 5

BİRÇOK İSMİN HESABINDAN TWEET ATILDI

En başta Tesla’nın kurucusu ve spekülatif bir isim olan Elon Musk ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates gibi milyarderlerin hesapları ele geçirildi. Hesaplardan atılan tweetlerde bir bitcoin cüzdanı paylaşıldı. Twetlerde “Sen bana 1000 dolar yollayacaksın, ben sana 2000 dolar geri yollayacağım” şeklinde tweetler atıldı. Daha sonra birçok ünlü ismin hesapları bu şekilde ele geçirilerek aynı mesajlar içeren tweetler atıldı. Barack Obama, Kim Kardashian, Kanye West, Joe Biden, Jeff Bozes, Warren Buffet, UBER, Apple gibi birçok ünlü isim ve markanın hesabı hacklendi.

0x0 son dakika elon musk bill gates ve bircok markanin twitter hesaplari hacklendi 1594848758087
Twitter neden hacklendi? Bitcoin Dolandırıcıları İş Başında Mı? 6

100 bin dolardan fazla bitcoin transferi yapıldığı iddia edildi

Atılan tweetler sonrası 100 bin dolardan fazla paranın transfer olarak yapıldığı görüldü. Fakat yapılan bitcoin transferlerini resmi işlem olup olmadığı henüz netleşmedi.

0x0 son dakika elon musk ve bill gatesin twitter hesaplari hacklendi mi 1594848155125
Twitter neden hacklendi? Bitcoin Dolandırıcıları İş Başında Mı? 7

Yaşanan olayla ilgili yaklaşık olarak yarım saat sonra Twitter’ın resmi hesabından açıklama yapılarak olayın soruşturulduğu ve takip edildiği tweeti atıldı. Atılan tweet’te soruşturma sonrası gerekli açıklamaların yapılacağı ifade edildi.

TWİTTER NEDEN HACKLENDİ?

Twitter’ın neden hacklendiği konusunda birçok spekülasyon dolaşıyor. Şu anda dijital para ya da bitcoin’i Çinlilerin elinde tuttuğu gerçeği var. Twitter gibi bir markanın da hacklenmesi meselesi aslında belki de algı yönetimi olabilir tartışmaları da var. Bu olayın aslında ABD tarafından yapıldığı ve Çin’in elindeki bitcoin gücünün eritilmek istendiği söyleniyor. Çünkü Twitter gibi markayı hacklemek gerçekten çok zor bir iş. Mavi tikli hesapların da seçilmesi işi ilginç kılan başka bir mesele.

Burada yapılmak istenen bitcoin’in dolandırıcılık yöntemlerinde kullanıldığı algısıyla değerinin düşürülmek istenmesi mi bilemeyiz. Çünkü hala bitcoine ile güvenin tam olarak oluşmadığını söyleyebiliriz. Fakat eğer gerçekten de Twitter’ın hacklenmesi söz konusuysa bitcoin dolandırıcılarının ne kadar güçlü bir siber ağının olduğu da tartışılmalıdır.

Twitter henüz net bir açıklama yapmış değil. Olayla ilgili nasıl bir açıklama yapılacağı merak ediliyor.

Twitter neden hacklendi? Bitcoin dolandırıcıları iş başında mı?

Twitter neden hacklendi? Bitcoin dolandırıcıları iş başında mı?

Twitter neden hacklendi? Bitcoin dolandırıcıları iş başında!

Twitter neden hacklendi? Bitcoin dolandırıcıları iş başında mı? Bitcoin dolandırıcıları Twitter'ı hackleyerek büyük bir olaya mı imza attı?

User Rating: 4.1 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu