Sosyal Medya

Twitter’da Yeni Özellik! İlk Kez Türkiye’de Denenecek

Twitter’da Yeni Özellik! İlk Kez Türkiye’de Denenecek… Milyonlarca kullanıcısı olan Twitter, yeni özellikleri getirmeye devam ediyor. Son olarak gelen bilgilere göre Twitter’a yeni bir özellik daha geliyor.

Twitter’da Yeni Özellik! İlk Kez Türkiye’de Denenecek

Twitter yeni bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor. Facebook’tan alışık olduğumuz mesajlara reaksiyon özelliği artık Twitter’da da olacak. Twitter reaksiyonları test olarak devreye girdi. Bu özellik ilk kez Türkiye’de test ediliyor.

Geçtiğimiz gün Communities (Topluluklar) özelliğini açıklayan Twitter, anlık olarak reaksiyon işlevini kullanımına da test olarak devreye soktu.

Twitter'da Yeni Özellik! İlk Kez Türkiye'de Denenecek
Twitter’da Yeni Özellik! İlk Kez Türkiye’de Denenecek

Twitter reaksiyonları dünyada ilk kez Türkiye’de denendi. Bu yeni özellik saat 16:00’da devreye girdi. Bu özelliğin herkese ulaşması saat 18:00’i buldu diyebiliriz.

YENİ ÖZELLİK NASIL KULLANILACAK?

Twitter’ın reaksiyon özelliği nasıl kullanılacak peki? Kullanıcılar atılan tweetlerin altında bulunan “Beğen” butonuna uzun süre basınca ekrana tweet için verebilecekleri emojiler çıkacak. Kullanıcılar da bu emojileri seçerek tweetlere reaksiyonlarını belirtebilecek.

Twitter'da Yeni Özellik! İlk Kez Türkiye'de Denenecek
Twitter’da Yeni Özellik! İlk Kez Türkiye’de Denenecek

Bu özellikle birlikte kullanıcılar tweetlere karşı olan hislerini dile getirebilecek. Twitter da bu özellik sayesinde kullanıcılarının reaksiyonlarını ölçebilecek ve buna göre adımlar atacaktır.

Twitter’ın yeni özelliği nasıl çalışacak?

Twitter platformu yeni reaksiyon özelliği ile alakalı olarak şu detayları kullanıcılarla paylaştı:

“Bir beğeni her zaman *tüm hisleri* karşılamadığından, insanlara bir Tweet hakkındaki duygularını hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmaları adına yeni bir yol sağlamak için bir dizi emoji ekledik: 😂 , 🤔 , 👏 , 😢 ve tabii ki ❤️, veya beğeni. Tepkiler ayrıca, bir Tweetin yanında (gerçek zamanlı olarak Beğen düğmesinin yanında) gösterildiğinden, konuşma ilerledikçe diğerlerinin konuşmayı daha iyi anlamalarına yardımcı olacak.

Twitter çok çeşitli insanlara, kültürlere ve topluluklara sahiptir. Bu nedenle, evrensel olarak tanınan ve insanların Tweetler hakkında ifade etmek istediklerini temsil eden ve nihayetinde daha anlamlı konuşmaları teşvik eden emojiler bulmaya çalıştık.

Bunu yapmak için, Tweetlerde en sık kullanılan kelimelerin ve emojilerin neler olduğunu araştırdık ve insanların Tweetleri okurken neler hissettiklerine ve hangi emojilerin dünya çapında yankı bulduğuna dair anketler gerçekleştirdik. Tweetlerde en çok kullanılan emojinin gülme emojisi 😂 olduğunu bulduk. Aynı zamanda çoğu insan bize ‘komik’, ‘destek’/’neşe’, ‘anlaşma’ ve ‘harika’ etrafında dönen tepkileri hem ifade etmeyi hem de almayı tercih edeceklerini söyledi.

İnsanların Tweetleri okurken hissettikleri en önemli duyguların ‘eğlenmiş’ ve ‘meraklı’ olduğunu belirledik. ‘Hayal kırıklığı’ ve ‘öfke’ aynı zamanda insanların Tweetleri okurken hissettikleri yaygın duygular olsa da ve bazı insanlar Tweetlere katılmadıklarını ifade etmek istese de şu anda bunları emoji reaksiyonları olarak dahil etmiyoruz. Amacımız her zaman herkese açık ve sağlıklı sohbeti desteklemek ve mevcut emoji setimizin sohbetleri nasıl etkileyeceğini görmek istiyoruz. Konuştuğumuz kişiler, bazı düşüncelerine olumsuz tepkiler almaktan endişe duyduklarını ve insanlar Tweetleri hakkında böyle hissederse, daha fazla bağlama izin veren diğer etkileşim yöntemlerini tercih edeceklerini belirtti.”

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu