Bilgi
Trend

Üniversite Kayıtları Nasıl Yapılır? E-Kayıt Nedir?

Üniversite Kayıtları Nasıl Yapılır? E-Kayıt Nedir? Milyonlarca öğrenci üniversite hayatına başlamak için kayıt yapmaya başladı. Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından gözler tercihlerin açıklanmasından sonra nasıl kayıt yapılır a çevrildi.

Üniversite tercihleri açıklandıktan sonra sıra üniversitelere kayıta geldi. Üniversitelere kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler üniversite yollarına düşmeye başladı. Fakat üniversiteye E-Kayıt üzerinden de yapılmaktadır. Peki E-Kayıt nasıl yapılır?

Üniversite Kayıtları Nasıl Yapılır? E-Kayıt Nedir?

Milyonlarca öğrenci üniversite hayallerine kavuştu. Üniversite kazanan öğrencileri kayıt heyecanı sardı. E-Devlet, vatandaşlara kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Artık birçok işimizi e-devlet üzerinden yaparken öğrenciler de üniversiteye kayıt aşamalarını e-devlet üzerinden yapabilecek.

Üniversite Kayıtları Nasıl Yapılır? E-Kayıt Nedir?
Üniversite Kayıtları Nasıl Yapılır? E-Kayıt Nedir?

Peki milyonlarca üniversite öğrencisi nasıl kayıt yapacak? Bugünlerde en çok merak edilen soru olan Üniversite için e-kayıt nasıl yapılır? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

E-Devlet Üzerinden E-Kayıt Nasıl Yapılır?

Koronavirüs sebebiyle birçok işimizi artık dijital yollardan yaptığımız bugünlerde artık üniversite kayıtları dijitalleşmiş durumda. Bu süreçte en çok kullandığımız hizmet olan e-devlet sitesi üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen öğrencilere de büyük kolaylıklar sağlıyor. Bunlardan biri de E-Kayıt sistemi…

E-devlet üzerinden üniversite kayıtları bugün başlamış oldu. Öğrenciler bu hizmetten 4 Eylül ile 8 Eylül tarihleri arasında yararlanabilecek.

E-KAYIT ŞARTI NEDİR?

E-Kayıt üzerinden üniversite kaydı yapmak için öncelikle ilk şart bir e-devlet hesabınızın olmasıdır. E-Devlet şifresi olmayan vatandaşlar PTT üzerinden e-devlet şifresi alabilir.

Üniversite Kayıtları Nasıl Yapılır? E-Kayıt Nedir?
Üniversite Kayıtları Nasıl Yapılır? E-Kayıt Nedir?

E-devlet üzerinden TC Kimlik Numarası ve E-Devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra arama butonundan YÖK veya Üniversite kayıt araması yaptığınızda E-Kayıt hizmeti kısmına tıklıyorsunuz.

E-Kayıt üzerinden yapacağınız kayıt sıralarında üniversiteniz e-kayıt sistemine kayıtlı değilse ne yazık ki kayıt için bizzat üniversiteye gitmeniz gerekmektedir. Bunun birkaç sebebi olabiliyor. Üniversitenizin alt yapısının e-kayıt sistemine uyumlu olmaması veya 2008 öncesi mezun olmanız gibi sebepler… Şu anki üniversitelerin neredeyse yüzde 90’u e-kayıt sistemine uyumlu bir şekilde hizmet vermektedir.

E-Kayıt sisteminden yararlanmak için öncelikle üniversitenizin harç ödemesini yapmanız gerekiyor.

E-Kayıt sistemine ulaşmak için tıklayınız.

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu