Kripto Para Haberleri
Trend

VeChain (VEN/VET) Nedir?

VeChain (VEN/VET) Nedir? Kripto paralara ilgi artarken son zamanlarda gelen olumsuz haberler sebebiyle kripto para borsalarındaki düşüş devam ediyor. Bitcoin’in başını çektiği borsada birçok alt coin de bu düşüşten nasibini alıyor. Bunlarda biri de son zamanlarda merak edilen ve yatırımcıların takip ettiği VeChain yani kısa adıyla VEN/VET coini geliyor. Peki nedir VeChain, ne işe yarar?

VeChain (VEN/VET) Nedir?
VeChain (VEN/VET) Nedir?

VeChain (VEN/VET) Nedir?

Bilindiği gibi kripto paralar bağımsız olarak yazılan paralardır. VeChain ise yarı merkezli çalışan bir yapıda blockchain alt yapılı bir kripto paradır. İlk olarak 2015 yılında çıkan VeChain (VET), Çin devleti ve endüstriyel sektörlerde güçlü bir bağa sahip. VeChain aslında iki tokene sahip olan bir kripto varlıktır. VET ve VTHO olmak üzere iki tokenden oluşuyor.

VET, yani VeChainTor, blockhain sistemi üzerinden finansal işlemler konusunda olanak sağlıyor. Diğer token olur VTHO, (VeThor Token) VeChain Thor üzerndeki işlemler için mevcut olan bir enerji varlığıdır. VeChain sahipleri Singapur’da olsa da, şirket Sunny Lu isminde Çinli bir iş insanına aittir. VeChain varlıklarını kullanan şirketler arasında Renault ve Walmart Çin gibi şirketler de yer almakta.

VeChain (VEN/VET) Nedir?
VeChain (VEN/VET) Nedir?

2017 senesinin temmuz ayında, merkezi Singapur’da olan ve kar amacı gütmeyen VeChain Vakfı tarafından kurulmuştur. Kısa sürede içinde güçlü ortaklıklar da bulunarak adından söz ettirmeyi başarmıştır. PwC, DNVGL ve BMW gibi kendi sektörlerinde lider konumunda sayılan şirketler, VeChain’e destek olarak hizmet veriyor.

VeChain Thor; ekonomik işlemler için rezerv görevi görür, istiflenebilir ve ağ işlemlerini güçlendiren VTHO üretir. VTHO ise, akıllı sözleşmelerle etkileşim yaratmak için gaz görevi görür. Her işlem sonrasında tüketilip, imha edilir. Geriye kalan VET, ana para olarak geçer.

VET KAÇ TL?

An itibariyle VeChain kripto para borsalarında $ 0,079551 fiyatı seviyelerinde.

Piyasa değeri: $5,26B

Piyasadaki arz: VET64,32B

Toplam Arz: VET86,71B

24 Saatlik Hacim: $1,12B

VeChain (VEN/VET) Nedir?

VeChain (VEN/VET) Nedir?

VeChain (VEN/VET) Nedir?

VeChain (VEN/VET) Nedir?

User Rating: 4.25 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu