BilgiMobil UygulamaSosyal Medya
Trend

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Dünyanın en çok kullanılan anlık ve mesajlaşma ve görüntülü/sesli konuşma uygulaması olan Whatsapp artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Gün içinde iletişim ihtiyacımızı neredeyse whatsapp üzerinden yapıyoruz. Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Whatsapp’a sürekli olarak yeni güncellemeler ve yeni özellikler geliyor. Whatsapp’ın en çok merak edilen özelliği de Whatsapp İşletme özelliği…

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Whatsapp işletme, özel müşterilerine hizmet veren bir özelliktir. Firma ve müşteri arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu özellikle birlikte işletmeler müşterilerle daha hızlı ve daha basit bir şekilde iletişim kurabiliyor. Peki whatsapp işletme özelliğinin ne gibi özellikleri var? Whatsapp işletme üzerinden işletmeler, müşterilerine onay bekleyen ödemeler, yeni müşteri, ödemesi alınan görüşmeler vb. gibi birçok etiket sistemin sunmuş. 

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?
Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

İşletmelere özel doğrulanmış hesap özelliği de mevcut. Fakat burada doğrulanmış hesap için bir süre Whatsapp Business ekibi sizi izlemek zorunda. Spam vb. gibi olaylarda da direk whatsapp işletme hesabı askıya alınmaktadır.

Whatsapp İşletme Hesabı Nasıl Onaylanır?

Whatsapp İşletme Hesabı nasıl onaylanacak? Bu konuda ne gibi adımlar var? İşletme hesabının onayı için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.. İşletme hesabını kendiliğinden zaman içinde Whatsapp kendi onaylayacaktır.

İşletmelerle Sohbet Etmek

Bir kişisel hesap ile bir işletme hesabı arasında ayrım yapmak için, kişinin profiline bakabilirsiniz. Bir işletme hesapları varsa, profilde listelenen aşağıdakilerden herhangi birini zaten göreceksiniz:

Resmi İşletme Hesabı

WhatsApp, bu hesabın gerçek bir markanın sahibi olduğunu ifade etmiştir. Bir “Resmi işletme hesabı” profilinde ve sohbet kısmında başlığın yanında yeşil bir onay rozetine olacaktır. İşletmeyi adres defterinize kaydetmediyseniz, işletmenin sadece ismi görülür.

İşletme Hesabı

Bir işletme, WhatsApp Business araçlarından herhangi birini kullanarak bir hesap oluşturduğu fakat WhatsApp, hesabın gerçek olup olmadığını belirlemediği anlamını ifade eder. Bir hesap varsayılan olarak “İşletme hesabı” olarak listelenir.

NOT: “Doğrulanmış” veya “Onaylanmış” olarak etiketlenmiş bir işletme hesabı görüyorsanız, en güncel işletme hesabı türlerini görmek için lütfen uygulamayı güncelleyin.

Ayrıca, işletmelerle deneyimlerinizi kontrol etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz araçları da size sunuyoruz. İş hesaplarını engelleyebilir ve istediğiniz zaman, sohbetin içinden raporlayabilirsiniz

(sohbeti açın > Menü Düğmesi seçeneğine dokunun > Rapor Et veya Engelle).

NOT: Bir “Resmi işletme hesabı”, WhatsApp’ın bu işletmeyi desteklediğini göstermez.

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

Whatsapp İşletme Hesabı Nedir? Nasıl Açılır? Whatsapp işletme hesabı onayı nasıl alınır? Whatsapp Business avantajları nelerdir?

User Rating: 3.53 ( 2 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu