Mobil Uygulama
Trend

Whatsapp’a yeni özellik geliyor

Whatsapp’a yeni özellik geliyor! Dünyada milyonlarca insanın kullandığı popüler mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması olan Whatsapp ile ilgili yeni özellik geliyor. Facebook’a bağlı olan Whatsapp, İOS ve Android kullanıcıların yararlanacağı yeni bir özelliği getiriyor. Nedir bu yeni özellik? Whatsapp, sohbet geçmişini yeni telefona aktarma konusunda önemli bir adım attı.

Whatsapp’a Yeni Özellik Geliyor: Yeni Telefonlarda Sohbet Geçmişi Kaybolmayacak

Geçtiğimiz günlerde yeni bir proje ile gündeme gelen Whatsapp’ta bir hesabın farklı cihazlarda kullanılması üzerinde çalışılıyor. Whatsapp, yeni bir proje ile daha gündeme geldi. Şimdi ise verilerin aktarılması üzerine bir çalışma yürütüyor.

Whatsapp’ta bilindiği üzere İOS’tan Android’e veya Android’ten İOS’a geçildiği zaman sohbet geçmişi aktarma konusunda sorunlar yaşanıyordu. Bu konuda şikayetçi olan kullanıcıların için çalışmalar başladı. WABetaInfo, bu yeniliğin geliştirilmesi için çalışma yaptıklarını açıkladı.

5ea0c73a66a97cd2b2ee0679
Whatsapp'a yeni özellik geliyor 3

ÖNCELİK MASAÜSTÜ OLACAK

Masaüstünde sohbet geçmişini aktarma konusunda denemeler yapan WAbetaInfo bu sorunun başarılı bir şekilde çözüldüğünü ifade etti. Bu yeni çalışma öncelikle masaüstü cihazlarda uygulanabilecek. Bu senkronizasyon işleminin WİFİ üzerinden yapılması öneriliyor. Masaüstü denemelerinden sonra da mobil cihazlarda da bu işlem yapılabilecek.

Yani bundan sonra İOS’tan Android’e veya Android’ten İOS’a geçildiği vakit sohbet geçmişini aktarma veya geri getirme konusunda sıkıntıların yaşanmayacağı ifade ediliyor. Fakat bu yeniliğin ne zaman kullanıma sunulacağı tarihi netleşmedi. Sizce Whatapp bu uygulamayı başarabilecek mi?

Bu sorunun yorumunu sizlere bırakıyoruz :)

Whatsapp’a Yeni Özellik Geliyor: Yeni Telefonlarda Sohbet Geçmişi Kaybolmayacak

Whatsapp'a yeni özellik geliyor

Whatsapp'a yeni özellik geliyor

Whatsapp'a yeni özellik geliyor

Whatsapp'a yeni özellik geliyor! Whatsapp'ta artık sohbet geçmişi sorunsuz bir şekilde aktarılacak. Whatsapp özellikleri nelerdir?

User Rating: 4.1 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu