Yazılım
Trend

Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir?

Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir? Bu yazımızda bundan bahsedeceğiz. Herkesin merakla beklediği Windows 11’de yeni yenilikler dikkat çekiyor. Yeniden tasarlanan Başlat menüsü, yeri değişen görev çubuğu, daha yuvarlak şekillere bürünen köşeler, göze hoş gelen animasyonlar ve yeni dinamiklere sahip duvar kağıtları… Fakat Windows 11 henüz tam anlamıyla tanıtılmadı ve merakla bekleniyor.

Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir?
Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir?

Windows 11 Kurulum Aşamaları Nelerdir? Basit Ayarlar

Windows 11 nasıl kurulur? Bilgisayarınızda Windows 10 etkinleştirilmiş haldeyse basit olacak şekilde bir kurulum yapabileceksiniz. Ayrıca etkinliğin ardından yayınlanması merakla beklenen işletim sistemiyle birlikte resmi sürümü tekrar kurmanız istenebilir. Ayrıca bu işlem diğer işletim sistemlerinin önyüklenebilir yükleme adımlarına göre biraz daha fazla zaman alma ihtimali bulunuyor. Ama bu işlem sorunsuzdur diyebiliriz. Bunun yanında Windows 11’de hataları görüp tekrar Windows 10’a tekrar dönme şansınız da var.

Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir?
Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir? 5

Yeni Windows 11 Nasıl İndirilir ve Yüklenir?

 • Windows 10 bilgisayarınızda öncelikle şu adımları takip etmek gerekiyor: Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Insider Programı’na gidin. (Bu ayarı yapmak adına öncelikle bilgisayarınızda yönetici konumunda olmanız lazım.)
 • Başlayın seçeneğine tıklayın. Başlamayı yapmak için öncelikle bir hesap seçin altında, kayıt yaptığınız Microsoft hesabını bağlamak ve devam etmek için + seçeneğine tıklayın.
 • Insider Preview derlemelerini almak istediğiniz deneyimi ve kanalı tercihe etmek için ekranınızdaki adımları takip edin.
 • Gizlilik Bildirimini ve program şartlarını dikkatlice okuyup gözden geçirin, onay verin ve cihazınızın kurulumunu tamamlamak için Şimdi Yeniden Başlat’ı seçeneğini seçin.
 • Bilgisayarınız yeniden başladığında, önizleme yapılarını alabilmeniz için veri ayarlarınızın doğru düzeye ayarlandığından iyice emin olmanız gerekiyor.
Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir?
Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir? 6
 • Veri ayarlarınızı kontrol ettikten sonra, Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update’e gidin ve tercih ettiğiniz ayarlara göre en son Insider Preview derlemesini yüklemek adına Güncellemeleri kontrol et seçeneğini seçin. Bilgisayarınız normalde bir Windows güncellemesinde olduğu gibi güncelleme yapacaktır.

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra Windows 11 eğer bilgisayarınızda destekleniyorsa güncelleme kısmında görebileceksiniz. Ardından Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik bölümünden Windows 11’i yükleyebilirsiniz. Aşağıdan da Windows 11’in minimum sistem gereksinimlerine ulaşabilirsiniz.

Windows 11 sistem gereksinimi

Gelelim önemli konudan birisine; Windows 11 bilgisayarımızda hangi sistem gereksinimlerini istiyor? Aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşıladığınız taktirde Windosw 11’i rahatlıkla bilgisayarınıza kurabilir ve tadını çıkarabilirsiniz.

 • 64-bit işlemci
 • 4 GB RAM
 • 64 GB dahili depolama
 • UEFI, Güvenli Önyükleme özelliği
 • TPM 2.0
 • HD Çözünürlük (1366×768) ve 9.0 inçten daha büyük bir ekran
 • DirectX 12 uyumlu ekran kartı
 • Windows 11 Home için internet bağlantısı

Windows 11 Ne Zaman Ücretsiz Olacak?

Microsoft’un yeni işletim sistemi olan Windows 11 ne zaman ücretsiz olacak? Gelen haberlere göre Windows 11, 2021’in sonlarına doğru yayınlanacak ve ücretsiz yükseltmeyi de sunacağı belirtiliyor.

Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir?

Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir?

Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir?

Windows 11 Nasıl Kurulur Ayarları Nelerdir? Windows 11 ne zaman çıkacak? Yeni işletim sistemi Windows 11 ücretsiz mi olacak?

User Rating: 4.53 ( 2 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu