Yazılım
Trend

Yaay nedir? Yaay Uygulaması Ne İşe Yarar?

Yeni bir sosyal medya platformu ile gündeme Yaay nedir? Ne İşe Yarar? Türk Telekom’un yeni sosyal medya platformu olan Yaay, haber ve gündem takibi ve rozet uygulaması gibi özellikleri ile gündeme gelen bir sosyal medya platformudur. Yaay, diğer sosyal medya platformlarındaki özellikleri tek çatı altında topluyor. Bu açıdan Yaay, büyük bir merakla bekleniyordu. Yaay, çokça adından söz ettireceği bekleniyor.

yaay nedir?
Yaay nedir? Yaay Uygulaması Ne İşe Yarar? 5

Yaay nedir? Ne İşe Yarar?

Yeni sosyal medya platformu olan Yaay kullanıcıların hizmetine açıldı. Özellikle genç yaşlardaki sosyal medya kullanıcıların davranışlarına göre tasarlanan Yaay, birçok özelliği içerisinde barındırıyor. Appyap şirketinin üzerinde çalıştığı bu proje birçok farklı ilki kullanıcılarına yaşatacak.

YAAY’IN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İçerikler, kategorilerin altında herkese açık bir şekilde paylaşılıyor ve tüm kullanıcılar bunu görebiliyor. Takip ettiğiniz kişilerin içerikleri de, takip ettiğiniz kategoriler de tek bir sayfada sizinle paylaşılıyor. Yaay’de de Twitter’da olduğu gibi hashtag ve gündem özellikleri var. En çok paylaşılan etiketleri ve gündemi belirleyen konuları ayrı bir bölümde görmek mümkün. 

Yaay platformuna yönelik değerlendirmelerde bulunan Appyap CEO’su Emre Meriç, “Önceliğimiz ve çıkış noktamız; farklı ve gençlerin dikkatini çekecek dinamik ve yenilikçi bir platform oluşturmaktı. Dünyada mesaj, görsel ya da video odaklı çeşitli platformlar yer alıyor. Yaay’ı bu oluşumlardan ayıran en büyük özelliği, kategorilere ayrılmış yapısı ve içerik paylaşımına göre kullanıcılarına ‘rozet’ uygulaması olacak. Uygulamamız; kendine özgü yapısıyla, sosyal çevre oluşturma, gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma ve bilgilendirme gibi süreçlerde yepyeni bir deneyim sunacak” dedi.

yaay nedir?
Yaay nedir? Yaay Uygulaması Ne İşe Yarar? 6

Meriç, “Yaay’da içerikler, konularına göre birbirlerinden ayrıştırılarak, konuların daha rahat takip edilebilmesi konforu sağlanıyor. Örneğin, bir kullanıcı, yalnızca haberleri takip etmek istiyorsa, kategorileri buna göre düzenleyip platformu kullanabiliyor” açıklamasını yaptı.

“Yurt dışında da ilgi uyandıracak”

Meriç, “Yaay’ı yurt dışında da ilgi uyandıracak bir mecra olarak konumlandırdık. Uygulamanın genel karakterini belirlerken, bölge ülkelerinin sosyal medya kullanım alışkanlıklarını inceledik. Kısa vadede çevre ülkelerde de Yaay’ın kullanımının kabul göreceğine inanıyoruz. Tüm alt yapı geliştirmelerimizi evrensel bir sosyal medya dili ve görsellik algısı üzerinden şekillendirdik” dedi.

yaay
Yaay nedir? Yaay Uygulaması Ne İşe Yarar? 7

YAAY’DA HEDEF YENİLİKÇİ OLMAK

Yaay’ın hayata geçmesi ile beraber sürekli kendini yenilemeye devam edecek bir platform kurguladıklarını belirten Meriç, “Yaay’ı sürekli geliştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de birçok özelliği uygulamamıza ekleyeceğiz” diye konuştu. Yaay’da yer alacak rozet ve puan sistemi önümüzdeki dönemde kullanıcılara ek faydalar sunacak. Yaay kullanıcıları, yaptıkları paylaşımlar ve aksiyonlarla puan toplayabilecek, sonrasında bu puanlar üzerinden çeşitli kampanyalardan yararlanabilecekler.

Yaay uygulamasını indirmek için tıklayınız!

Yaay nedir? Ne İşe Yarar?

Yaay nedir? Ne İşe Yarar?

Yaay nedir? Ne İşe Yarar?

Yaay nedir? Ne İşe Yarar? Yaay özellikleri nelerdir? Yeni sosyal medya platformu Yaay uygulaması ne işe yarar?

User Rating: 4.65 ( 1 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu